Pożyczka w Krakowie z komornikiem na karku

money-2616900_640

Mieszkasz w Krakowie i potrzebujesz dobrej oferty pożyczki pomimo zadłużenia? Wbrew pozorom, może to być możliwe. Poza ofertą banków, w Krakowie można znaleźć całkiem sporo pożyczek pozabankowych, które oferują finansowanie dla osób, którym banki odmawiają udzielania pożyczek.

W Krakowie działają oddziały wielu firm pożyczkowych, w których można otrzymać pożyczkę tylko na dowód. Jest to szansa dla osób zadłużonych, których zobowiązania są już na etapie egzekucji komorniczej. W takiej sytuacji żaden bank nie udzieli im bowiem kredytu i nawet nie ma sensu składać wniosku kredytowego. Zadłużenie na etapie egzekucji jest bowiem informacją, że kredyt jest już bardzo mocno przeterminowany, a kredytobiorca nie spłacał swoich zobowiązań w terminie.

Drogie pożyczki dla zadłużonych

Firmy pożyczkowe, które działają stacjonarnie lub online, udzielają najczęściej pożyczek wyłącznie na dowód. Nie ma konieczności przedstawiania żadnych zaświadczeń o zarobkach czy o zatrudnieniu. Trzeba jednak pamiętać, że większość firm sprawdza swoich przyszłych klientów w bazach dłużników. Osoby, które mają komornika, z pewnością w takich bazach figurują, co w wielu firmach może im zamknąć drogę do otrzymania pożyczki. Są jednak firmy, które weryfikują wnioskodawców wyrywkowo, czyli nie każdego. W takich parabankach jest więc możliwość otrzymania pożyczki nawet z komornikiem. Można też znaleźć sporo firm chwilówkowych, które oferują pożyczki dla zadłużonych bez zdolności kredytowej, ale na dużo wyższy procent lub też wymagają posiadania jakiegoś zabezpieczenia. Można więc przy odrobinie wysiłku znaleźć pożyczkę nawet wtedy, gdy komornik puka już do drzwi. Pojawia się jednak pytanie, czy w sytuacji aż tak poważnego zadłużenia kolejna pożyczka to faktycznie dobry pomysł?

Nie powiększaj pętli zadłużenia

Jeśli masz egzekucję komorniczą, warto zrezygnować z poszukiwania kolejnych kredytów, gdyż nie są one dobrym rozwiązaniem. Zaciąganie pożyczek na spłatę przeterminowanych rat czy kosztów komorniczych to najgorsza opcja z możliwych. W taki sposób wcale nie zmniejszamy naszych zobowiązań, a jedynie odsuwamy nieco w czasie katastrofę finansową. W momencie, gdy posiadamy egzekucję komorniczą, warto skupić się na możliwościach zwiększenia dochodów, przycięcia wydatków i jak najszybszym spłaceniu zobowiązania. Jest to możliwe przy odrobinie chęci i motywacji. Niestety, wielu dłużników unika kontaktu z komornikiem, zaciąga kolejne zobowiązania, których także nie spłaca. W taki sposób tworzy się pętlę finansową, z której może nie być wyjścia. Warto więc podejść do spłaty zobowiązań odpowiedzialnie, nawet kosztem obniżenia standardu życia czy wielu wyrzeczeń. Im szybciej spłacimy zobowiązania, tym szybciej będziemy mogli spać spokojnie. Jeśli natomiast będziemy sięgać po kolejne pożyczki, problemy finansowe praktycznie nie będą miały końca.