Pożyczka na auto w Krakowie – dlaczego warto się o nią starać przed pójściem do salonu?

bigstock-Toy-car-and-money-over-white--49217057

Po co mieć kłopot z uzyskaniem kredytu samochodowego od banku lub kasy oszczędnościowej, zamiast wziąć go po prostu przez dealera? Z pewnością łatwiej jest pozwolić dealerowi na pokrycie kosztów finansowania, ale w ten sposób możesz stracić zbyt dużo… Oto kilka powodów, dla których Twoja pożyczka samochodowa powinna być gotowa przed zakupem.

Daje ci silniejszą pozycję przetargową

Zbyt łatwo jest rzucić się na łaskę rozdającego w odniesieniu do całej transakcję zakupu. Przecież sprzedawcy samochodów rutynowo zajmują się praktycznie wszystkimi aspektami zakupu samochodu. To może być wygodne rozwiązanie, ale daje też dealerowi zbyt dużo przewagi. Im więcej jest tych kroków, z którymi sobie sam poradzisz, tym słabszy będzie wpływ dealerski i tym silniejszy będziesz. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o finansowanie samochodu.

Kiedy już masz pożyczkę przygotowaną i idziesz do salonu – twoja pozycja negocjacyjna jest natychmiast silniejsza. Pokazuje to, że nie jesteś całkowicie zależny od sprzedawcy, ale równie ważne jest to, że twój status kwalifikowanego kupującego został sprawdzony i zatwierdzony przez instytucję pożyczającą. Warto też wyposażyć się w wiedzę zaglądając na kredyt na samochód w www.lowcakredytow.pl.

Będziesz mieć więcej pewności siebie wo transakcji

Istnieje ogromna korzyść psychologiczna, ponieważ zostałeś już wcześniej zaakceptowany przez twojego pożyczkodawcę, zanim wszedłeś do salonu dealerskiego. Będziesz mieć pewność, że wiesz, że masz pełne kwalifikacje i nie musisz polegać na sprzedawcy, aby podjąć taką decyzję.

Ta pewność ujawni się we wszystkich aspektach procesu zakupu samochodu. Sprzedawca będzie musiał to uszanować. W końcu, ponieważ masz już swoje pieniądze – w każdej chwili możesz wyjść z domu i kupić samochód od innego dealera w mieście, a takich w Krakowie nie brakuje:

  • Renault, Dacia Anndora Kraków – Salon i Serwis, Adres: Al. 29-Listopada 149, 31-406 Kraków
  • Inter Auto, Adres: Jasnogórska 60, 31-358 Kraków
  • Auto-Center, Adres: Wodna 2, 30-556 Kraków

Zmusisz Dealera do zaoferowania Ci lepszej oferty

Być może kiedyś, bardzo dawno temu, kiedy głównym powodem oferowania przez dealerów dofinansowania było zapewnienie sprzedaży oferowanych samochodów. Ale dzisiaj, finansowanie jest ważną częścią sprzedaży samochodów dealerskich w każdej sprzedaży. Jeśli dealer zajmuje się finansowaniem, nie tylko zarabia na sprzedaży samochodu, ale także na pożyczce.

Z tego powodu dealer prawie na pewno będzie starał się przygotować ci ofertę finansowania, nawet jeśli masz własną pożyczkę czekającą za pasem. Oznacza to również, że sprzedawca będzie zmuszony dać ci lepszą ofertę niż ta, którą sam masz przygotowaną.

Jest to podwójnie ważne, ponieważ praktycznie eliminuje możliwość, że sprzedawca może postawić cię przy wysokiej cenie, która zwiększy jego własny zysk, jednocześnie kosztując więcej pieniędzy co miesiąc.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, będziesz miał szansę oczyścić swój kredyt

Ubieganie się o kredyt samochodowy przed wejściem do salonu dealerskiego daje ci zaawansowaną możliwość upewnienia się, że masz kwalifikacje, aby uzyskać najlepsze dostępne warunki. A jeśli nie – jeśli istnieją pewne problemy kredytowe – będziesz miał możliwość ich naprawienia, abyś mógł uzyskać lepszą ofertę.