Poznaj najnowsze atrakcje Krakowa

discover-cracow-day-tours

Podróżowanie po Krakowie to marzenie wielu osób. Turyści udający się do tego miasta wiedzą doskonale, że zwiedzić można tam naprawdę wiele ciekawych miejsc, ale niektóre z nich są już tak znane, że widziało się je kilka razy w życiu. Mowa tutaj np. o Wawelu, Sukiennicach, czy też o krakowskim Rynku. Z racji tego warto zadać sobie trochę trudu i dowiedzieć się nieco więcej informacji o tych mniej popularnych atrakcjach turystycznych na terenie Krakowa, które na pewno warto odwiedzić.

Jedną z ciekawszych atrakcji w Krakowie, o której mało kto słyszał jest kopiec Kraka. Jest to bardzo charakterystyczne miejsce, a do tego mało o nim wiadomo, ponieważ nie do końca wiadomo kto konkretnie usypał ten kopiec. Zderzyć można się tam z różnymi kulturami, o których można dowiedzieć się dużo ciekawych rzeczy. Mianowicie zgłębi się wiedzę na temat dziejów celtyckich, rzymskich oraz skandynawskich, dlatego miejsce jest bardzo polecane dla zwolenników architektury oraz historii, których w Polsce na pewno nie brakuje. Z kopca doskonale widać największe atrakcje w Krakowie, a więc np. Wawel, dlatego jest to doskonały punkt widokowy dla zakochanych osób, aby spędzić tam romantyczny czas we dwoje. Więcej opisów ciekawych miejsce znajdziesz na stronie https://fajnepodroze.pl/krakow-jeden-dzien/.

Będąc w Krakowie nie powinno omijać się też szlaków turystycznych, których jest tam dość dużo. Szczególnie polecany turystom jest szlak mieszczący się na Podgórzu, na którym zlokalizowanych jest wiele cennych zabytków. Ten szlak pozwala odwiedzić takie miejsce jak fort Benedykta, ale przy okazji można też zobaczyć na własne oczy dawne twierdze obronne Krakowa. Jest to szczególne przeżycie dla starszych osób, które pamiętają czasy II wojny światowej lub też słyszały dużo takich historii z opowiadań. Twierdze zachowane są w dobrym stanie, dlatego warto je odwiedzić i zobaczyć jak wyglądają one z bliska.

Ciekawym szlakiem jest też Szlak Kultury Żydowskiej. Jest to jedno z najciekawszych miejsc w południowej Polsce. Mianowicie jak sama nazwa wskazuje podróżując tym właśnie szlakiem można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat historii Żydów, którzy zamieszkiwali tereny Krakowa oraz okolic. Odwiedzić na szlaku można duże ilości synagog, mykw, a także ubojni. Pozna się w ten sposób dużą część historii Żydów, o których było przecież bardzo głośno podczas II wojny światowej, ponieważ Polacy pomagali im uniknąć zagłady. Odwiedzić można też Cmentarz Żydowski i oddać cześć poległym w dawnych czasach Żydom.

Ostatnią z polecanych atrakcji na terenie Krakowa, która nie jest tak znana dla turystów z całej Polski może być szlak Teodora Talowskiego. Każde miasto posiada swojego bohatera. W Krakowie jest nim właśnie Teodor Talowski, który zasłynął głównie z wiedzy elektrycznej, ale też z projektowania kamienic w oryginalny sposób. Podróżując jego szlakiem można na własne oczy ujrzeć wiele kamienic jego autorstwa. Na wielu kamienicach znajdują się fasady, na których umieszczane są specjalne hasła, które ta postać wymyślała, dlatego warto rzucić na nie okiem, bo niosą one za sobą pewne przesłanie.