Powitanie wiosny pod Wawelem

z21571160V,Cracovia-Danza---powitanie-wiosny-pod-Wawelem

Symbolicznie pożegnali zimę, zatańczyli na powitanie wiosny, a potem utopili Marzannę. Balet Dworski Cracovia Danza w czwartkowe popołudnie zaskoczył mieszkańców Krakowa. Pod Wawelem tancerzy podziwiały m.in. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. R. Traugutta.

Z pierwszym tegorocznym happeningiem Balet Dworski Cracovia Danza poczekał do wiosny. W czwartek o godz. 13 tancerze zgromadzeni na pl. Wielkiej Armii Napoleona zaprezentowali obrzędy i tańce do muzyki m.in. Karola Szymanowskiego. Wybór kompozytora nie był przypadkowy – dzień wcześniej, 29 marca przypadła 80. rocznica śmierci polskiego twórcy.

– Cracovia Danza pragnie nie tylko zwrócić uwagę na dawne zwyczaje, ale także przypomnieć kompozytora, który wiele wniósł do polskiej kultury (a został pochowany w Krakowie, w krypcie zasłużonych na Skałce, niedaleko miejsca happeningu) – mówiła Agnieszka Malatyńska z Cracovia Danza.

Wiadomość pochodzi ze strony: http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,21571156,balet-pod-wawelem-na-powitanie-wiosny.html