Usługi posprzedażowe, na które warto zwrócić uwagę: serwis bram garażowych Wiśniowski

uslugi-posprzedazowe-na-ktore-warto-zwrocic-uwage-serwis-bram-garazowych-wisniowski

Nawet najlepsza brama garażowa może pewnego dnia odmówić posłuszeństwa, przy czym często winny jest nie sam produkt, ale zły montaż lub brak regularnej konserwacji. Kiedy wezwać serwis do bramy? Jaka firma może zająć się naprawą lub konserwacją bramy marki Wiśniowski w Krakowie?

Jakie bramy najczęściej wymagają naprawy?

Polski producent oferuje różne rodzaje bram garażowych: rozwierne, uchylne, roletowe oraz bramy segmentowe (otwierane ręcznie lub za pomocą napędu elektrycznego). Najmniej podatne na awarie są bramy rozwierne i uchylne, co jest zasługą prostej konstrukcji i równie nieskomplikowanego, mechanicznego sposobu działania.

Serwis bram garażowych Wiśniowski zwykle wzywany jest do bram otwieranych automatycznie za pomocą pilota czy smartfona, w których może dojść do awarii napędu elektrycznego np. ze względu na nieprawidłowy montaż, błędy w użytkowaniu czy zaniedbanie konserwacji. Bramy automatyczne są również narażone na usterki związane z naturalnym zużyciem się elementów mechanicznych (np. rolek, kół pasowych, sprężyn).

Dlaczego do naprawy bramy trzeba wezwać profesjonalny serwis?

Segmentowe bramy Wiśniowski UniTherm mogą wykonać nawet 25 tysięcy cykli bez awarii, co zapewnia nawet 17 lat niezawodnego użytkowania. Jednak trwałość i działanie bramy zależy też od samego użytkownika. Bramy garażowe wymagają bowiem regularnego mycia (z użyciem łagodnych detergentów i miękkiej gąbki), czyszczenia prowadnic na sucho oraz smarowania elementów mechanicznych (zawiasów, sprężyn).

W przypadku wykrycia usterki trzeba jednak wezwać serwis bram garażowych Wiśniowski. Naprawa we własnym zakresie może doprowadzić do poważniejszej awarii lub narazić użytkowników na niebezpieczeństwo. Trzeba bowiem pamiętać, że automatyka odpowiada nie tylko za płynne podnoszenie i opuszczanie bramy, ale również za ryglowanie (czyli zabezpieczenie przed włamaniem). Poza tym bramy są wyposażone w zabezpieczenia, które chronią użytkowników i pojazdy przed przygnieceniem. Ze względów bezpieczeństwa wszelkie naprawy lepiej powierzyć fachowcom, którzy znają systemy stosowane przez polskiego producenta i mają dostęp do oryginalnych części zamiennych.

Kiedy wezwać serwis bram garażowych?

Usterki bram garażowych zwykle dość szybko dają o sobie znać, choć na początku można je przeoczyć czy zbagatelizować. Na jakie symptomy warto zwracać uwagę? Oto kilka przykładów:

  • zbyt głośna praca mechanizmu (skrzypienie, piszczenie), co może oznaczać powstanie luzów lub wygięcie prowadnic;
  • zużycie lub uszkodzenie elementów (np. rolek, kół pasowych, sprężyn);
  • słaba lub brak reakcji na zdalne sterowanie lub fotokomórkę;
  • nieprawidłowe działanie zabezpieczenia przeciążeniowego (brama zamyka się pomimo przeszkody);
  • odbijanie się bramy do podłogi;
  • niedomykanie się bramy;
  • samoczynne otwieranie się bramy.

Opieka posprzedażowa to nie tylko naprawy

Serwis bram garażowych Wiśniowski warto wezwać zawsze wtedy, gdy działanie mechanizmu budzi wątpliwości. Jednak zanim do tego dojdzie, mogą minąć długie lata bezawaryjnego użytkowania. Czy w ten sytuacji można zapomnieć o serwisie? Nie do końca, ponieważ dzięki regularnym przeglądom można przedłużyć standardową gwarancję na bramy automatyczne z napędem METRO (5 lat gwarancji) oraz z napędem MOTO (3 lata gwarancji). Poza tym serwisant może wykonać fachową konserwację bramy, zapobiegając tym samym powstaniu usterek czy zbyt szybkiego zużyciu podzespołów.

Profesjonalny serwis bram garażowych Wiśniowski w Krakowie

Usługi związane z naprawą usterek i awarii (w trakcie okresu gwarancyjnego i po jego zakończeniu) oraz regularnymi przeglądami bram garażowych oferuje firma TEXO z Krakowa. Serwisanci zajmują się również profesjonalnym montażem bram Wiśniowski, który jest niezbędny do zachowania prawa do gwarancji. Firma współpracuje z klientami prywatnymi oraz firmami na terenie Dolnego Śląska, Śląska i Małopolski. W celu umówienia się na serwis można skorzystać z formularza na stronie: https://texo-bramy.pl/serwis/ . Z działem serwisowym można skontaktować się również telefonicznie, dzwoniąc pod jeden z numerów: +48 733 922 220 lub +48 733 922 116.