Pomysł na bloga: stary Kraków przedstawiany w nowoczesny sposób

streaming-tv

Kraków jest prawdopodobnie najbardziej imponującym miastem w Polsce, do tego znanymi na całym świecie. Turyści odwiedzają to miasto, aby poczuć ducha tego miasta. Ale kto zna historię tego miasta? Jeśli posiadasz taką wiedzę i czujesz tą pasję – możesz zacząć prowadzić bloga na temat dawnej stolicy Polski, a przy okazji kto wie – może zrobić z tego fajny biznes? Najważniejsze jednak, by prowadzić bloga w sposób ciekawy i nowoczesny – by miał szansę wybić się na tle innych.

Najważniejsze informacje o Krakowie, które powinny znaleźć się na Twoim blogu.

Kraków jest stolicą województwa małopolskiego. Jest to jedno z najstarszych miast Polski, w którym mieszka około 2% ludności Polski. Kraków zaczął istnieć w VII wieku, ale kto wie… Istnieje prawdopodobieństwo, że istniejąca niegdyś na wzgórzu Wawelskim stara wieża kamienna może świadczyć, że życie w Krakowie sięgało dużo wcześniej? To pytanie dla Ciebie do poruszenia na blogu i dla geologa. Wystarczy wyobrazić sobie małe wzgórze z naturalną jaskinią (znaną jako Jaskinia Smoka), otoczoną bagnami. Być może to nadaje się na twój pierwszy interesujący wpis ba blogu, po po pierwsze – życie było tam bardzo bezpiecznie (długie jeziora i bagienki naturalne zabezpieczenie przed łupieżcami), po drugie było tam dużo jedzenia w bagnach (z dużej Wisły). To dlatego Kraków został założony.

Ale dlaczego to miasto stało się stolicą Polski? O tym też powinieneś w nowoczesny sposób pokazać na blogu. Powód ten jest również geologiczny, po prostu wyobraź sobie podróż w czasach starożytnych – były tylko dwa sposoby, podróż lasem lub podróż przez rzekę. Wyraźnie podróż przez rzekę była łatwiejszym sposobem. Teraz wyobraź sobie, zaludnione wzgórze w pobliżu rzeki – to był Wawel. Dlatego Kraków stał się centrum handlowym (późniejszą stolicą kraju). Poprzez handel i komunikację z różnymi władcami Europy miasto wyrosło z małej osady do dużego zamożnego miasta. Po raz pierwszy wspomniane zostało przez kupca żydowskiego w 966 roku. Opisywane jako ważny ośrodek handlu w Słowiańskiej Europie.

Wiesz już pod względem treści jak zacząć Twojego bloga z potencjałem na biznes – co teraz?

Tutaj znajduje się lista czynności, które trzeba robić już teraz, aby uzyskać zauważonym:

Wysyłanie wiadomości do innych blogerów. Nie tylko chodzi o e-maila z prośbą o pomoc i by powiedzieć cześć. Daj im coś wartościowego, jakiś streaming youtube czy inną wartościową treść o Krakowie. Powiadom ich o tym, że możesz im coś zaoferować. Jeśli natkniesz się na ciekawą historię lub pomysł w swojej niszy, wyślij go do innych blogerów, niech o nim wiedzą. Będziesz zaskoczony, jak bardzo zostanie to docenione przez tych blogerów. Będziesz dostawał e-maile co tydzień od osób oferujących pomysły pocztowych oraz inne informacje. To super nowoczesna opcja. Już teraz załóż folder pełen pomysłów, którego pomogą Ci w wypromowaniu twojego krakowskiego bloga. Jeśli istnieje jeszcze jakaś dodatkowa innowacyjna aplikacja której możesz użyć do wypromowania bloga – polecam. To daje niesamowite możliwości.

onestream_800x600