Pomagamy Krakowianom wybrać materac o odpowiedniej twardości – zerknij!

bed-1839183_960_720

Kiedy wybierasz nowy materac, możesz zadać sobie kilka pytań – a jednym z najczęściej spotykanych jest to, czy lepiej mieć twardy czy miękki materac? Czy miękki materac wystarczy? Być może słyszałeś różne recenzje, sprawdzałeś ranking materaców twardych i miękkich aby dowiedzieć się czy Krakowianie wolą spać na twardym lub miękkim materacu.

Rzeczywistość jest taka, że nie ma jednego doskonałego materaca dla wszystkich, a osobiste preferencje są najważniejsze. Istnieją jednak pewne ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, co jest dla Ciebie najlepsze.

Zastanów się nad swoim typem ciała

To ma sens, bowiem wsparcie, jakiego my potrzebujemy w nocy w łóżku, różni się od wsparcia, jakiego potrzebuje ktoś inny. Zastanów się więc, jaki jest twój rozmiar i jakie punkty twojego ciała odczuwają największy nacisk, kiedy kładziesz się na łóżku np. czy masz szerokie biodra lub ramiona?

Renomowany producent materaców na pewno może pomóc w dopasowaniu danego modelu do łóżka, aby zapewnić wsparcie odpowiednie dla Twojego typu ciała. Kiedy testujesz materac, połóż się w zwykłej pozycji do spania. Bez względu na to, czy śpisz:

  • bokiem,

  • na plecach,

  • czy na brzuchu,

zawsze podczas testowania materaca należy leżeć w ten sam sposób, w jaki normalnie spać będziesz w domu. Spędź 10-15 minut na każdym materacu, aby naprawdę zapewnić sobie odpowiedni komfort i wsparcie. Celem jest znalezienie materaca, który jest naturalnie wygodny i nie wywiera nacisku na poszczególne punkty ciała. Jeśli czujesz nacisk na niektóre punkty twojego ciała, materac jest prawdopodobnie zbyt twardy dla ciebie. Twardy materac nie zawsze jest najlepszy – to mit, że twarde materace zapewniają najlepsze wsparcie pleców, to nie jest prawdą. Ponownie, chodzi o znalezienie odpowiedniego wsparcia dla ciebie. Oznacza to, że nie można odczuwać nieprzyjemnego nacisku na niektóre punkty ciała.

Jeśli jesteś osobą, która lubi naprawdę ciepłe warunki temperatury w nocy- najlepiej zdecyduj się na twardszy materac. Miękkie materace umożliwiają ciału głębsze zanurzenie się w materacu, zmniejszając przepływ powietrza. Ludzie, którzy mają tendencję do nagrzewania się w nocy, skorzystają w większym stopniu z twardszego materaca, ponieważ ich ciało będzie wyżej i będzie miało wyższy poziom krążącego powietrza. Technologia warstwy komfortowej i wspierającej w niektórych materacach oferują szeroką gamę technologii warstw zapewniających komfort i wsparcie, które umożliwiają wybór materaca zgodnie z osobistymi preferencjami dotyczącymi snu (twarde, miękkie lub średnie). Możesz spać spokojnie wiedząc, że nadal będziesz dawać swojemu ciału wsparcie, którego potrzebuje. Unikalna technologia daje dzisiaj szereg zaawansowanych technologii, aby zapewnić wsparcie d;a Twojego ciała, a Twój sen dzięki temu staje się regenerujący. Komfortowe warstwy we wszystkich materacach są wykonane z najwyższej jakości pianki zapewniając:

  • doskonałe wsparcie,

  • czysty komfort,

  • najwyższą trwałość.

Wysokiej jakości warstwa nośna naszych materaców poprawia właściwości uciskowe warstw zapewniających komfort, ponieważ dopasowuje się do ciała, aby pomóc w osiągnięciu naturalnego wyrównania kręgosłupa.