Polacy chcą być fit! Rozmowa z Panią Agatą Badlewską – właścicielką krakowskiej sieci sklepów z ubraniami na siłownię.

lorna-jane-holding

Redaktor
Co to znaczy być fit? Wszyscy wiedzą, co znaczy słowo: fitness, ale co to znaczy fit? Może zapytajmy panią Agatę Badlewską, którą zaprosiłem na rozmowę. Dzień dobry Pani.

Agata Badlewska
Dzień dobry panie redaktorze

Redaktor
Pani Agato – jeśli mogę tak do pani mówić

Agata Badlewska
Oczywiście

Redaktor
A więc pani Agato, co to znaczy być fit? Chciałbym jeszcze nadmienić, że pani Agata Badlewska jest właścicielką sieci sklepów z uraniami na siłownię, więc zapewne jeśli pytać o znaczenie słowa fit, to tylko ją. A więc?

Agata Badlewska
No, bez przesady. Jest wiele osób znających to słowo, jednak muszę przyznać, że ich zdanie może się znacznie różnić.

Redaktor
Ciekawe dlaczego?

Agata Badlewska
Ponieważ – jak to mówią – „ile głów, tyle definicji”. Jednak w największym skrócie – jeśli taki w ogóle istnieje – słowo fit można określić jako szeroko rozumianą tzw. „szczytową formę”. To znaczy, że jeśli ktoś mówi, że jest fit, oznaczać to może, iż jest w bardzo dobrym, względnie wyśmienitym stanie zdrowia, a jego kondycja – to po prostu tzw. perła wśród kurzu. Takie może być skrajne wyjaśnienie słowa fit

Redaktor
Dlaczego skrajne?

Agata Badlewska
Ponieważ bardzo rzadko się zdarza, aby ktoś na tym świecie był w tak skrajnie wyśmienitym stanie zarówno fizycznym, jak i psychicznym. W takim wypadku musielibyśmy nie mieć żadnego instynktu samozachowawczego, oraz innych – mniej, lub bardziej poważnych psychoz. A jak wiadomo, w tzw. „pędzie życia” można się różnych przypadłości nabawić.

Redaktor
Jakieś rady?

Agata Badlewska
Rady? A na co?

Redaktor
Na – jak to pani nazwała – „przypadłości pędu życia”. Jest na to jakaś rada?

Agata Badlewska
Acha, oczywiście, że jest. Na co dzień – jak pan już wie – pracuję we własnym sklepie, (właściwie w jednym ze swych sklepów), sprzedając ubrania potrzebne ludziom na siłownię, do biegania po parku, czy wędrówek (spacerów) po różnych ścieżkach. Różni ludzie do mnie przychodzą, ale jedno mogę stwierdzić na pewno. Ci najbardziej uśmiechnięci, to zazwyczaj moi wcześniejsi klienci.

Redaktor
Doprawdy? Dlaczego?

Agata Badlewska
Sprzedając ubrania na fitness, dostarczam ludziom swoistego pretekstu, aby już dziś zaczęli dbać o własne zdrowie. Bo fit – to proszę pana także zdrowie, odpowiednia dieta, codzienne ćwiczenia, aktywność w pracy i w domu po południu – jak już z tej pracy wrócimy. A jak jest najczęściej? Ludzie wracają z pracy i zajmują sofy przed telewizorami, objadają się chipsami, popijają ten zlepek chemii równie niezdrową colą, która zawiera tak dużo cukrów, że nawet człowiek pierwotny nie dałby rady go spożytkować. A jak wiadomo ludzie pierwotni byli bardzo aktywni. I co? Taki cukier odkłada się w organizmie i w przyszłości może powodować duże problemy zdrowotne.

Redaktor
To dlatego warto być fit?

Agata Badlewska
Dokładnie dlatego. Aby na starość cieszyć się życiem, a nie starać się tylko „doleżeć do śmierci”

Redaktor
Dziękuję za rozmowę

Agata Badlewska
Bardzo proszę.

Wywiad opracowano wspólnie z blogiem sportowym na którym dowiesz się między innymi wszystkiego na temat rowerów stacjonarnych http://www.athleticbody.pl/rowery-stacjonarne-treningowe-spiningowy/

Przeczytaj również:
https://krakow-atrakcje.pl/pyszne-pieczywo-zamawiac/