Pokrzywa dla Twoich włosów – czyli dużo więcej niż kolczaste liście!

stinging-nettle-green-pus-nettle-nature-40742

Wszyscy ciągle tracimy włosy (około 100 pasm dziennie), ale nadal może być tak frustrujące, gdy zauważymy mnóstwo luźnych loków, które powodują cienkie łaty na naszej skórze głowy. Możesz porozmawiać z lekarzem o możliwościach leczenia wypadania włosów, ale jeśli chcesz spróbować czegoś bardziej naturalnego, niż możesz zrobić w domu, możesz rzucić okiem na liście pokrzywy oraz suplementy, które mają ich ekstrakty w składzie jak https://vesmed.pl/locerin/.

Tak, roślina, która czasami powoduje nam ból, gdy przypadkowo dotkniemy kolczastych liści na zewnątrz, może w rzeczywistości pomóc włosom zachować zdrowie. Według badania – ekstrakt z liści pokrzywy zawiera duże ilości właściwości przeciwzapalnych i przeciwutleniających, które mogą pomóc chronić naszą skórę głowy przed uszkodzeniem i stymulować wzrost nowych włosów. Liście pokrzywy są również bogate w minerały, które mogą wzmocnić nasze mieszki włosowe – takie jak:

  • żelazo,

  • magnez,

  • cynk.

Eksperci zalecają zamoczenie kiści pokrzywy we wrzącej wodzie, odcedzenie i pozostawienie wody do ostygnięcia, a następnie użycie tego jako płukanki do włosów. Następnie możesz myć szamponem jak zwykle. Podobno pomaga również w ujarzmianiu tłustej skóry głowy i łupieżu.

Używanie olejku z pokrzywy to kolejna świetna opcja na stymulację nowych pasm na skórze głowy. Patrz jednak na produkty, które są naturalne bezalkoholowe. Ekstrakt z pokrzywy to jedna z tych bezalkoholowych nalewek, które warto zamówić od czasu do czasu, ponieważ między innymi witaminami i minerałami pokrzywa zawiera krzemionkę, która jest dobra dla skóry, włosów, paznokci i kości.

Możesz spróbować pić pokrzywę również jako herbatę, aby uzyskać korzyści wewnętrznie, choć nie wydaje się to być tak silne, jak zastosowania miejscowe. Oczywiście, bez względu na to, jaką metodę wybierzesz, powinieneś przetestować mały plaster (lub łyk) przed całkowitym zastosowaniem ziołowego środka. Nie chcesz, aby z powodu złej reakcji przyniosło to więcej problemów niż na początku miałeś.

Co powinieneś wiedzieć jeszcze o pokrzywie zwyczajnej

Pokrzywa, jest dobrze znaną w Polsce rośliną, którą można znaleźć na wilgotnych obszarach w całej Europie i ma wiele korzyści zdrowotnych.

Pokrzywa znana jest z kolczastych włosków znajdujących się na spodniej stronie liści lancetowatych oraz łodygi. Być może w pewnym momencie otarłeś się o tę roślinę i zauważyłeś nagłą wysypkę lub swędzenie! Dzieje się tak, ponieważ te kolczaste włosy zawierają substancje chemiczne, które po dotknięciu mogą powodować wysypkę, małe guzki i ogólne uczucie swędzenia.

Nie należy się tego bać! Przy odpowiednich środkach ostrożności pokrzywa może być bezpiecznie zbierana i wykorzystywana do celów spożywczych, leczniczych i użytkowych. Roślinę tę można również zamówić z różnych źródeł. Chociaż ta roślina może mieć trochę złą reputacje – prawda jest taka, że pokrzywa jest bezpiecznie używana od tysięcy lat zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie ze względu na wiele właściwości leczniczych i wysoką zawartość witamin.