Podpatrujemy najciekawsze zasady aranżacji biur w krakowskich firmach!

office-1542590_960_720

Inwestujesz pieniądze i czas decydując, kogo zatrudnić i jak zbudować swój biznes. Często pomijane w tym wszystkim jest jako frywolny wydatek coś bardzo ważnego: fizyczny aspekt budowania przestrzeni roboczej. Projektowanie wnętrz to znacząca inwestycja, dzięki której Twoje biuro może stać się bardziej produktywnym środowiskiem. Miejsce, w którym Ty i Twoi pracownicy spędzacie tak dużo czasu, powinno:

  • sprzyjać współpracy,
  • prowokować produktywność,
  • inspirować innowacje.

Poniżej znajdziesz kilka koncepcji do rozważenia przy rozpoczynaniu nowego lub odnawianego projektu biura, które podpatrzyliśmy w krakowskich prężnie rozwijających się firmach. Na pewno wśród nich znajdziesz ciekawy sposób aranżacji biura dla siebie.

1. Idealne dopasowanie

Projekt biura jest niczym wyjątkowe puzzle. Zanim zanurzysz się w elementach projektu, zastanów się, jakie są potrzeby Twojego biznesu i Twoich pracowników, aby wskazać miejsce, w którym umieścisz te kawałki układanki, jak szafy na dokumenty (https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-metalowe/szafy-na-dokumenty-niejawne-klasa-a) czy biurko. Docelowo chcesz uzyskać dobre dopasowanie wyróżniające się równowagą przestrzeni komunalnej i indywidualnej oraz sz potencjalną elastycznością do rozbudowy.

2. Odpowiednie oświetlenie

Naturalne światło sprawia, że ludzie czują się:

  • szczęśliwsi,
  • bardziej czujni,
  • bardziej produktywni.

wykańczanie wnętrz pod kluczZmniejsz użycie (i koszty energii) oświetlenia górnego, zaoferuj elastyczne oświetlenie zadaniowe i użyj okien, świetlików i szklanych działek, aby jak najlepiej wykorzystać słońce – ciekawy sposób aranżacji biura zwykle bazuje na takim podejściu.

3. Spotkania

Zapoznaj się z przeprojektowanymi przez Steve’a Jobsa salami konferencyjnymi, które pobudziły rozmowę i innowacje, projektując przepływ ruchu lub wprowadzając pokój przerw w celu zachęcenia ludzi do spotkania i współpracy. Odpuść sobie ławki w zakamarkach i zakątkach – postaw na spotkania zaimprowizowane. Skonfiguruj kuchnię jako wielofunkcyjną przestrzeń społeczną, taką jak kawiarnia. Zamocuj tablice na ścianach w salonach i kuchniach, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy pojawiają się inspiracje!

4. Kolor!

Zwykle zaleca się, aby ściany były neutralne, ale spróbuj bladoniebieskiego, aby poprawić ostrość. Możesz pokryć jedną ścianę z pomarańczowym lub czerwonym, aby zadbać o wysoki poziom energii. Pozostaw bezbarwną grafikę w pokojach przeznaczonych na odpoczynek i pokaż trochę sztuki, która przemawia do Ciebie, Twoich pracowników i Twojej firmy. Połącz siły z kolektywami artystów i innymi grupami, które wypożyczą ci swoje sztuki, które możesz zastosować jako mini-galeria, tam gdzie zwykle trzymasz -szafy na dokumenty

5. Oddychaj!

W dążeniu do tworzenia wspólnej energii nie zapomnij o zostawieniu pokoju dla swoich pracowników. Daj im wystarczająco dużo miejsca do poruszania się. Aby zachować wolną od zakłóceń przestrzeń, zapewnij przydatne opcje przechowywania, takie jak półki modułowe, szafki na dokumenty i kosze. Przynieś kilka roślin, aby oczyścić powietrze i poczuj naturalny tryb pracy.

Inspiracji szukaj na: wyposazeniegaudia.pl