Planujesz wycieczkę a nie masz pieniędzy? Sprawdź co możesz zrobić?

hotel-estera-krakow-kazimierz (1)_800x525

Marzy Ci się wycieczka- nieważne czy to wakacyjne wczasy, weekendowy wyjazd czy wycieczka świąteczna. Na udany wyjazd powinien składać się odpowiedni budżet. Oczywiście wiele zależy od samego miejsca pobytu, długości wypoczynku czy dodatkowych atrakcji, jednak jedno jest pewne- gotówka tak czy siak jest potrzebna, a nie zawsze mamy skąd ją wziąć i wtedy pojawia się problem.

Skąd wziąć pieniądze na wyjazd?

Oczywiście możemy szukać dodatkowych źródeł potrzebnej gotówki- podejmując się dodatkowej formy zarobkowania lub pożyczając wśród znajomych. Co jednak, kiedy te metody nie przyniosą oczekiwanych rezultatów? Warto pomyśleć o instytucjach zajmujących się pożyczaniem pieniędzy, czyi bankach i biurach pożyczkowych, czyli instytucjach parabankowych. Oba rodzaje wspomnianych instytucji są znane każdemu Polakowi- chociaż przeciętny Kowalski nie korzystał wcześniej z kredytu czy pożyczki, z pewnością kojarzy przedsiębiorstwa z jednej i drugiej z wspomnianych grup, chociażby z często pojawiających się reklamach w dostępnych mediach.

Ma to jeden zasadniczy plus, bowiem jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji pozwala nam rozeznać się w temacie, jakim są kredyty i wstępnie wybrać kilka najbardziej interesujących wariantów. Chociaż z pewnością znajdzie się część osób twierdzących, że wakacje nie są dostatecznym powodem do wzięcia kredytu, niestety czasem jest to jedyna z opcji. Dlatego więc decydując się na wsparcie finansowe spośród instytucji finansowych należy dokonać świadomego, rzetelnego wyboru najkorzystniejszej oferty kredytowej czy pożyczkowej, dzięki czemu będą przyjemne nie tylko same wakacje, ale również czas spłaty rat za upragniony wyjazd.

Bank czy biuro pożyczkowe?

K01Nie da się ukryć, że banki są dużo bezpieczniejszą formą zdobycia pieniędzy na wakacje. Jest to spowodowane stabilniejszą pozycją banków na polskim rynku oraz dość szeroką ofertą kredytową. Porównując różne oferty banków łatwo zauważyć, że przeciętny kredytobiorca ma duży wybór między wysokością samego kredytu, a także ilością spłacanych rat. Dzięki temu kredytobiorca ma możliwość wyboru i dopasowanie wysokości kredytu do ceny wycieczki, bez zbytniego obciążenia w budżecie. Nie wszyscy jednak mają możliwość skorzystania z ofert banków. Jest to spowodowane jednym z podstawowych wymogów tego rodzaju instytucji, która jako jeden z załączników do wniosku wymaga zaświadczenia o dochodach i ich wysokości.

Taki dokument może posiadać jedynie osoba zatrudniona na podstawie umowy, co automatycznie dyskwalifikuje osoby pracujące „na czarno” lub w ogóle niezatrudnione. Naprzeciw takim osobom wychodzą biura pożyczkowe. Posiadają one dużo korzystniejsze wymagania dotyczące przyznania pożyczki, a sama jej wysokość także jest zróżnicowana. Decydując się jednak na taką formę zdobycia pieniędzy należy zwrócić uwagę na warunki samego pożyczania, bowiem oprocentowanie i dodatkowe opłaty związane z pożyczką w biurze są wyższe w porównaniu z ofertą banku. Dlatego też przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy należy przeczytać dokładnie wszystkie warunki dotyczące pożyczenia pieniędzy.

Zobacz również jak uzyskać kredyt bez zdolności kredytowej.