Place zabaw w Krakowie, które warto odwiedzić

plac_zabaw_dla_dzieci_w_krakowie_na_plantach

Wiosna to idealny czas, aby wyjść z domu na dłuższy spacer. Jak jednak skutecznie zachęcić dzieci do pobytu na świeżym powietrzu? Dobrym pomysłem będzie odwiedzenie jednego z wielu placów zabaw w Krakowie, które tworzono z prawdziwą pasją. O kilku z nich przeczytasz w tym wpisie.Zobacz, jak bardzo są fascynujące! A może Ty też znasz jakiś wyjątkowy plac zabaw?

Smoczy plac zabaw w Parku Lotników Polskich

To jeden z ciekawszych placów zabaw na mapie Krakowa. Smok budzi naturalne skojarzenia z historią miasta i taki też był zamysł twórców tego miejsca. Obiekt składa się między innymi z kilku zjeżdżalni, huśtawek (również jednej dla niemowląt), małych domków i ścinek wspinaczkowych. Plac otaczają ławki, aby rodzice mogli wygodnie odpoczywać, mając jednocześnie oko na swoje pociechy. Jeśli zainteresuje Was smoczy motyw, to nieco mniejszy plac zabaw tego typu znajduje się również w Parku Zaczarowanej Dorożki. Warto sprawdzić oba.

Plac zabaw na Plantach

Plac zabaw na krakowskich Plantach wygląda inaczej niż większość miejsc do rekracji, które znamy. To dlatego, że atrakcje dla dzieci wyrzeźbione są z drewna. Na karuzeli kręcą się ślimaki, a gdzie niegdzie z ziemi wypełzają drewniane gąsienice. Nie brakuje też uroczych domków. Podłożem do zabawy jest bezpieczna guma oraz drewno. Poza ciekawym wykonaniematrakcji ten plac zabaw w Krakowie to także okazja do wypoczynku wśród licznej zieleni.

Statek w Parku Wincentego á Paulo

Portal dla rodzicówInny interesujący plac zabaw posiada atrakcję w formie statku. Znajduje się w Parku Wincentego á Paulo. Wspomniany okręt składa się z dwóch poziomów i posiada imponującą zjeżdżalnię, miejsce do wspinaczki i do sterowania statkiem. Poza tym obiektem plac zabaw wyposażony jest między innymi w huśtawki, bujaki, tunel, małe i większe zjeżdżalnie oraz wiele innych. Dorośli i starsze dzieci mogą z kolei skorzystać ze sportowego boiska zlokalizowanego nieopodal. Nie brakuje też ławek dla rodziców spragnionych odrobiny relaksu.

Plac zabaw na Krakowsim Kazimierzu

Plac zabaw w Krakowie na Kazimierzu to prawdziwa dżungla umiejscowiona na podłożu żwirowym. Jest to kompleks instalacji, które tworzą ciekawy tor przeszkód. Plac zabaw składa się z konstrukcji domków na drzewie, z których można zjeżdżać po kolorowych zjeżdżalniach. Nie brakuje też elementów przeznaczonych do wspinaczki i popularnej gry w kółko i krzyżyk. Całość jest tak kolorowa, że dzieci od razu z ochotą tu przybiegną.

Atrakcyjne place zabaw w Krakowie

W województwie małopolskim, a szczególnie w Krakowie nie brakuje placów zabaw skonstruowanych z prawdziwym pomysłem. Widać, że tworzono je, mając na względzie zainteresowania dzieci, a także potrzeby ich rodziców. Place zabaw w małopolskim to niekiedy wyraz prawdziwie artystycznych zdolności, jak chociażby plac zabaw na Plantach czy w parku lotników. W Krakowie warto też odwiedzić kilka innych miejsc reakreacji dla młodszych i starszych spacerowiczów. Jeśli będziesz w tym mieście, koniecznie sprawdź, gdzie możesz fajnie spędzić czas na świeżym powietrzu, ku uciesze swojej i swoich dzieci.