Pierwsza pożyczka? Podpowiadamy młodym Krakowianom jak nie dać się naciągnąć!

piggy-2889044_960_720

Szukasz karty kredytowej, ale jesteś za młody nie kwalifikujesz się? Czy zostałeś odrzucony przez bank z powodu braku historii kredytowej? Możesz ulec pokusie reklam i stron internetowych, które gwarantują pożyczki lub karty kredytowe, niezależnie od historii kredytowej. Zasada numer jeden: uczciwi pożyczkodawcy nigdy nie „gwarantują” lub nie mówią, już przed złożeniem wniosku prawdopodobnie dostaniesz pożyczkę lub kartę kredytową, szczególnie jeśli masz mało lat, brak kredytu lub jeszcze gorzej.

Jak więc rozpoznać oszustów, gdy doświadczenia brak? Jak znaleźć uczciwego pożyczkodawcę? Możesz iść na skróty – wybierając szybkie chwilówki online dla mlodych albo możesz przeczytać ten artykuł do końca i dopiero po zdobyciu wiedzy wrócić do linku powyżej i nabyć pożyczkę jeszcze roztropniej.

Kredytodawca nie jest zainteresowany Twoją historią kredytową?

Pożyczkodawca może oferować pożyczki lub karty kredytowe do wielu celów – na przykład, aby rozpocząć działalność gospodarczą lub skonsolidować rachunki. Ale osoba, która nie dba o twoją historię kredytową, powinna cię martwić. Reklamy z napisem “Brak kredytu. Brak problemu!” lub „Nie dbamy o twoją przeszłość. Zasługujesz na pożyczkę” lub „Zdobądź pieniądze szybko – bez kontroli kredytowej” często oznacza oszustwo.

Banki i inni prawowici kredytodawcy zazwyczaj oceniają zdolność kredytową i potwierdzają informacje we wniosku, zanim udzielą komukolwiek jedną z ich wiążących ofert kredytowych.

Opłaty, nie są wyraźnie określone?

Oszuści mogą powiedzieć, że zostali Państwo zatwierdzeni do otrzymania pożyczki, a następnie zadzwonić lub wysłać e-mail z żądaniem opłaty, zanim będzie można uzyskać pieniądze. Każda opłata z góry, którą pożyczkodawca chce odebrać przed udzieleniem pożyczki, jest wskazówką do odejścia, zwłaszcza jeśli mówi się, że chodzi o

  • ubezpieczenie

  • przetwarzanie

  • papierkową robotę

Wiarygodni kredytodawcy często pobierają opłaty za aplikację, wycenę lub raport kredytowy. Różnice? Ujawniają swoje opłaty wyraźnie, pobierają opłaty od kwoty, którą pożyczysz – a opłaty są zwykle wypłacane pożyczkodawcy lub brokerowi po zatwierdzeniu pożyczki.

A jeśli pożyczkodawca twierdzi, że nie sprawdza historii kredytowej, ale chce danych osobowych, takich jak numer ubezpieczenia społecznego lub numer konta bankowego? Idź gdzie indziej. Mogą wykorzystywać Twoje dane do obciążania konta bankowego, aby uiścić opłatę, którą ukrywają.

Pożyczka, która jest oferowana przez telefon. Firmy prowadzące działalność telefoniczną nie mogą obiecać karty kredytowej ani pożyczki ani poprosić o zapłacenie za nią przed dostarczeniem.

Pożyczkodawca, który używa mało wiarygodnej nazwy?

Oszuści podają nazwy firm, które brzmią jak dobrze znane lub szanowane organizacje i tworzą strony internetowe, które wyglądają profesjonalnie. Niektórzy udają, że są dużym bankiem lub inną renomowaną organizacją, a niektórzy nawet produkują fałszywe dokumenty lub płacą ludziom, aby udawali, że są referencjami. Zawsze szukaj numer telefonu firmy w książce telefonicznej lub w katalogu i dzwoń, aby sprawdzić, czy są tymi za których się podają.