Pierwsza lekcja jazdy i kolejne – oto krótki przewodnik

traffic-15888_1280

Pierwsza lekcja jazdy – to pierwszy krok do zostania bezpiecznym i niezależnym kierowcą i wszystkim, co oznacza dla Ciebie – czy jest to swoboda spędzania więcej czasu z przyjaciółmi i rodziną, klucz do odblokowania wymarzonej kariery, czy realizacja tych długich marzeń o podróży.

Ale choć będziesz przepełniony ekscytacją związaną z nadchodzącą podróżą, możesz również odczuwać nerwy i niepewność – jak dokładnie będzie wyglądała pierwsza lekcja i czy możesz coś zrobić, aby przygotować się na ten wielki dzień? Czy będą konieczne jazdy doszkalające Lublin?

Przygotowaliśmy ten krótki przewodnik, aby upewnić się, że wsiadasz do samochodu instruktora, czując się spokojnym i opanowanym.

Co muszę zrobić przed lekcją?

Jest kilka rzeczy, które są niezbędne przed rozpoczęciem lekcji jazdy. Chociaż nie jest to wymagane, wielu uczniów lubi robić postępy, korzystając z samouczków. Świetnie nadają się do wykorzystania wraz z lekcjami – zarówno w celu przygotowania do nowych umiejętności, których się nauczysz, jak i odświeżenia tego, czego nauczyłeś się po lekcjach.

Możesz rozpocząć lekcje przed zdaniem egzaminu teoretycznego, więc wszelkie przygotowania zarówno do lekcji jazdy, jak i do egzaminu teoretycznego będą pomocne, zaczynając na przykład od zapoznania się z Kodeksem Drogowym.

Pamiętaj, że nauka praw ruchu drogowego i zapamiętywanie znaków drogowych to nie tylko zaznaczenie pola zdania egzaminu teoretycznego, to praktyczna informacja, którą musisz zastosować, gdy faktycznie jesteś w drodze.

Co muszę wnieść na lekcję?

Musisz wnieść opłatę za instruktora, a także wszystko, czego potrzebujesz, aby czuć się komfortowo podczas lekcji. Obejmuje to rozsądne buty do jazdy. Musisz także zabrać ze sobą okulary lub soczewki kontaktowe, aby móc odczytać tablicę rejestracyjną z odległości 20,5 metra.

Pamiętaj też, że będziesz w samochodzie przez dwie godziny, co oczywiście minie, ponieważ będziesz się dobrze bawić. Upewnij się, że jesteś wypoczęty, a na pewno że nie masz kaca lub nie jesteś pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Co dzieje się na lekcji?

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, czy na pierwszej lekcji będę w stanie prowadzić samochód, a odpowiedź brzmi: tak! Oczywiście jeśli nie trafisz na niektóre szkoły jazdy, w których instruktorzy trzymają swoich uczniów zaparkowanych na poboczu przez całą pierwszą lekcję, patrząc na papierowe zasoby. Jesteś tam, aby nauczyć się jeździć, a najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest zasiąść za kierownicą.

Słyszeliśmy o instruktorach oferujących super tanie lekcje, aby zachęcić uczniów, ale potem próbują odzyskać część kosztów, nie używając żadnego paliwa – co jest bardzo niesprawiedliwe dla ucznia!

Nie panikuj jednak, Twój instruktor nie będzie oczekiwał, że po prostu wskoczysz do środka i od razu wyruszysz na główną ulicą. Zostaniesz poprowadzony przez proces w tempie, które jest dla Ciebie wygodne, a Twoje pierwsze wrażenia z jazdy będą odbywać się z dala od ruchu ulicznego w odpowiednim miejscu, aby opanować stres.

Polecamy:
Najlepsza pizza w Krakowie na miejscu i na wynos