Piękno krakowskich uliczek – poznaj topowe miejsca na ślubny plener w Krakowie!

cracow_wedding_whitesmokestudio_100-576x384

Już niebawem nastąpi ta niezapomniana dla Was chwila, kiedy to przed ołtarzem, czy też w obecności urzędnika z Urzędu Stanu Cywilnego powiecie sobie: – Tak. Po ślubnej ceremonii kwiaty, prezenty i gratulacje. Oczywiście dla Was. I jeszcze jedna, niezwykle ekscytująca chwila – plener ślubny. Gdzie w Krakowie można przeżyć niezapomniane wrażenia? Gdzie będzie powiewał Twój ślubny welon? Gdzie ją pocałujesz pośród drzew? Przeczytaj poniżej, co chcę Ci zaproponować.

Na krakowskim Rynku

Może ktoś, kto nie zna Krakowa i w nim nie bywał, powie, że rynek jak rynek, ale nie wie, jak bardzo się pomyli. Krakowski Rynek jest niezwykle urokliwy i jest jednym z najpiękniejszych rynków w Europie. Jeżeli Panna Młoda będzie uważała na swój welon, a Pan Młody na garnitur, to niezwykle bajecznie wychodzą zdjęcia z krakowskimi gołębiami, których na Starym Mieście nie brakuje. W jego centrum ponadto znajdują się przecudne Sukiennice, gdzie pod ich arkadami możecie szukać siebie, by potem wziąć się za ręce i pozować do zdjęcia. Na koniec obowiązkowo wskoczcie do dorożki i niech krakowskie konie popędzą wraz z Wami ku szczęściu.

Nie taki Smok straszny, jak go malują

Wybierając sobie miejsce na plener ślubny w mieście Kraków, grzechem byłoby nie wspomnieć o Wawelu. Przecież to ona jest w tym dniu Twoją królową, a Ty jesteś dla niej wymarzonym królem. Dlatego też swoje bramy otworzyć przed Wami może Zamek Królewski. Jeżeli jesteś odważny, to z pewnością przed obiektywem aparatu pokonasz specjalnie dla niej Smoka Wawelskiego i dumnie wkroczysz do Smoczej Jamy trzymając ją za rękę. Po zwycięskiej bitwie ze Smokiem możecie udać się do Katedry na Wawelu, przecież nic nie szkodzi, byście po raz drugi w tym dniu ślubowali sobie miłość, wierność i to, że będziecie ze sobą już na zawsze. To mogą być naprawdę udane zdjęcia.

Przecudny Stary Kazimierz

Chociaż dzielnica ta związana jest z inną kulturą, bo mowa tutaj o kulturze żydowskiej, to miejsce to jest niezwykle magiczne. Świadczą o tym miliony turystów z całego świata, które koniecznie chcą je odwiedzić. Jeżeli chcesz mieć nietypową sesję ślubną na tle synagog, żydowskich sklepików i restauracji, to miejsce jest stworzone dla Ciebie. Nie trzeba go reklamować, gdyż sam Steven Spielberg realizował tutaj słynną „Listę Schindlera”. Ty też możesz przez chwilę zaznać niepowtarzalnego klimatu tego miejsca, które żyje zupełnie innym torem niż pozostała część miasta.

Zdobądź umocnienia i fortyfikacje

Kiedy będziecie udawać się na Starówkę od strony Dworca Głównego ujrzycie zachowaną część murów obronnych Krakowa, czyli Barbakan. Przy takiej fortyfikacji z pewnością możesz być rycerzem, który zdobędzie serce ukochanej damy. Spod Barbakanu macie tylko parę kroków do przeuroczej Bramy Floriańskiej, która jest jednym z niekłamanych symboli miasta Kraków. Wyobraźcie sobie, jak pięknie mogą wyglądać zdjęcia na tle ołtarza, który znajduje się wewnątrz Bramy lub też na tle obrazów, bo wspomnieć należy, iż przed Bramą Floriańską znajduje się galeria malarstwa i sztuki, rzecz jasna na świeżym powietrzu.

A w uliczkach słychać hejnał

Nie byłoby Krakowa bez Kościoła Mariackiego i oczywiście hejnału, który wygrywany jest od lat na trąbce na cztery strony świata. Przed Kościołem Mariackim lub przed jednym z najsłynniejszych ołtarzy na świecie autorstwa Wita Stwosza, możecie mieć naprawdę przecudne zdjęcia. Po wysłuchaniu hejnału mariackiego wolnym krokiem możecie odbyć spacer magicznymi uliczkami Starego Miasta: ulicą Grodzką, ulicą Floriańską, Małym Rynkiem, ulicami Sienną i Mikołajską, czy też ulicą Bracką. Wszędzie tam nie brakuje pięknych zabytków architektury z różnych epok, uroczych kafejek i barwnych kamienic, gdzie z pewnością wyjdą fenomenalne zdjęcia z Wami w roli głównej.

Jak sami widzicie Kraków i jego zakamarki odkrywają przed nowożeńcami swoje drzwi, zapraszają do świata legend i magii, a wszystko po to, by po wielu latach bycia razem sięgnąć po album ze zdjęciami ślubnymi i przypomnieć sobie ten niezwykły plener.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą zapewniającą wideofilmowanie Warszawa.