Perfumy – czym się różnią od dezodorantów i jak ich mądrze używać?

perfume-1433653_960_720

Posiadanie perfum jest przyjemnym doświadczeniem, ponieważ wzmacnia atmosferę tego, kim jest dana osoba. Wielu właścicieli perfum ma tę samą skargę: ich perfumy nie działają wystarczająco długo. Jeśli również masz ten problem i chcesz wiedzieć, jak zapobiec utracie zapachu moich perfum, pamiętaj o poniższych wskazówkach.

Nawilżaj swoją skórę

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest nawilżenie skóry bezzapachowym olejkiem lub balsamem do ciała, aby zapach perfum pozostał nierozcieńczony. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, jest użycie pachnącego olejku lub balsamu do ciała, który uzupełnia perfumy.

Zapewnij odpowiednią aplikację

Perfumy należy nakładać w miejscach tętna, takich jak nadgarstek, dno gardła, za uchem, za kolanem lub po wewnętrznej stronie łokcia. Ponieważ w tych miejscach krew jest ciepła, zapach będzie trwał dłużej.

Nigdy nie należy perfum trzeć

Nigdy nie należy wcierać perfum, ponieważ powoduje to rozkład jego cząsteczek, a zapach może rozpłynąć się w powietrzu.

Przechowuj je dobrze

Musisz również umieścić zapach w szczelnym szklanym flakonie i umieścić go w chłodnym miejscu, z dala od bezpośredniego światła słonecznego i wilgoci.

Wybierz słodsze opcje

Jeśli chcesz, aby perfumy nie traciły wyrazistego zapachu, wybierz słodszy zapach, ponieważ utrzymują się dłużej niż cytrusowe. Słodycz nie fermentuje ani nie zmienia składu chemicznego w takim samym tempie, dzięki czemu dłużej utrzymuje swój profil zapachowy.

Jaka jest różnica między perfumami i dezodorantami?

Perfumy i dezodoranty to zapachy używane przez ludzi do uzyskania lepszego zapachu i oba rodzaje ma każda dobrze wyposażona hurtownia perfum. Są jednak między nimi pewne istotne różnice.

Dezodoranty są zwykle stosowane lub rozpylane bezpośrednio na ciało w celu ukrycia lub zakrycia każdego nieprzyjemnego zapachu ciała spowodowanego naturalnie przez rozwój bakterii. Innymi słowy, dezodoranty pomagają głównie w usuwaniu nieprzyjemnego zapachu ciała spowodowanego bakteryjnym rozkładem potu w różnych częściach ciała, głównie pod pachami i na stopach.

Z drugiej strony perfumy są zwykle używane lub rozpylane na ubraniach zamiast na ciele i są odpowiedzialne za dostarczanie dodatkowego aromatu do ciała. Perfumy zawsze zawierają dużą ilość pachnących olejków eterycznych i związków i służą do uzyskania pożądanego zapachu.

Dezodoranty na ogół zawierają około 10 do 15% olejków zapachowych, a także łagodny alkohol, podczas gdy perfumy zawierają 15 do 25% olejków zapachowych w stężonym alkoholu. Zwykle dezodoranty i perfumy są używane w połączeniu ze sobą, ponieważ są one zapachami uzupełniającymi. Dezodoranty są odpowiedzialne za neutralizację nieprzyjemnego zapachu ciała, a perfumy działają, aby dodać dodatkowego zapachu. Najlepiej zawsze postawić na łagodnie pachnący dezodorant do ciała i mocniejszy zapach do ubrań.

Jeśli chcesz mieć oba, ale nie możesz się zdecydować na konkretny zapach – najlepiej skontaktować się z producentem, czy sprzedawcą, który z całą pewnością pomoże w doborze odpowiednich produktów.