Perfumu Givenchy

8028_800x534

Givenchy to francuska marka perfum i kosmetyków, znana z zapachów LInterdit, Amarige, Organza, Pi i Givenchy III. Jako część Givenchy, od 1988 roku jest spółką zależną LVMH.

Historia marki Givenchy, którą warto znać

Marka perfum Givenchy należy od 1987 roku do luksusowej grupy LVMH2. Posiada dwie fabryki we Francji. Fabryka perfum i kosmetyków znajdująca się w Beauvais w departamencie Oise została otwarta w 1968 roku, a fabryka perfum w Vervins w departamencie Aisne w 1995 roku. Firma Givenchy została założona w 1952 r. przez projektanta Huberta de Givenchy, który przeszedł na emeryturę w 1995 r. Był znany przede wszystkim z haute couture. W 1958 roku Hubert de Givenchy poprosił swoją przyjaciółkę, ikonę i aktorkę, Audrey Hepburn, aby została twarzą jego perfum LInterdit, które tylko ona mogła nosić przez cały rok. Dokonał rewolucji, po raz pierwszy wykorzystując gwiazdę filmową w kampanii reklamowej.

Dalsze losy rewolucyjnej marki Givenchy

Monsieur Givenchy i lEau de Vetiver zostały wprowadzone na rynek odpowiednio w 1957 i 1959 roku, a następnie w 1970 roku wprowadzono na rynek damski zapach Givenchy III z hasłem “Kto wie, dlaczego przypomina się konkretna kobieta, a nie inna? Givenchy III daje wspomnienia mężczyznom.”Sukces Parfums Givenchy doprowadził do wybudowania fabryki w Beauvais. Do słynnych patronów należą rodziny Guinness, Grimaldi i Kennedy, którzy założyli ubrania Givenchy na pogrzeb Johna F. Kennedyego. Niektóre z udanych zapachów Givenchy to Ysatis, Amarige, Organza, Very Irresistible, Ange ou Démon, Dahlia noir (2011) dla kobiet oraz Monsieur de Givenchy, który był pierwszym zapachem dla mężczyzn, Gentleman, Pi, Givenchy pour Homme, Vetyver i Play dla mężczyzn. W maju 2019 r. dla gości Festiwalu Filmowego w Cannes w 2019 r. otwarto pierwszy w historii pop-up Givenchy beauty suite, w którym goście Festiwalu Filmowego w Cannes mogli poddać się metamorfozie Givenchy przed premierą na czerwonym dywanie.

Perfumy Givenchy cechują się niezwykłą klasą i elegancją

W 2000 roku, aby przyczynić się do odrodzenia marki, Parfums Givenchy mianowało projektanta Pablo Reinoso na stanowisko dyrektora artystycznego firmy. Stylista Riccardo Tisci, dyrektor artystyczny domu Givenchy w latach 2005-2017, uczestniczył w tworzeniu perfum Givenchy po odejściu Reinoso z grupy w 2006 roku. Od maja 2017 roku, do kwietnia 2020 roku, kierownictwo artystyczne sprawuje Clare Waight Keller. Wody perfumowane marki Givenchy są określane jako wysoce eleganckie, przywołują nawet dawne lata. Nie da się także ukryć, że jest to wysoka półka cenowa, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Sprawdź ofertę sklepu Perfumy.pl, w której znajdziesz perfumy Givenchy – https://perfumy.pl/. Warto także dodać, że sklep często daje swoim klientom rabaty, dzięki czemu będziesz w stanie kupić te zapachy nieco taniej.

Polecamy:
Depilacja laserowa w Krakowie – gdzie udać się na zabieg?