Pediatra w Warszawie na telefon – czy młode mamy chętnie korzystają z takiej usługi?

laura-lee-moreau--FpPX9bvcN4-unsplash

Świeżo upieczone mamy często mają całe mnóstwo pytań dotyczących zdrowia ich pociech. Martwią się wszystkimi niepokojącymi objawami, chodzą do lekarza często także wtedy, gdy dziecku w rzeczywistości nic nie dolega. Tymczasem to właśnie wizyta w przychodni może być dla małego dziecka bardziej niebezpieczna ze względu na ryzyko zarażenia różnymi chorobami. Dlatego też dobrym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są porady lekarskie przez telefon.

Wizyty u lekarza przez telefon rozpowszechniły się szczególnie w czasie nowej rzeczywistości w czasie trwającej pandemii. Jednak w przypadku młodych mam teleporady sprawdzały się i funkcjonowały już od dawna. Dzięki możliwości skonsultowania się z lekarzem, mama małego dziecka może znacznie obniżyć swój poziom lęku o pociechę. Wystarczy bowiem krótka rozmowa z lekarzem, by dowiedzieć się, że niepokojące objawy u naszego dziecka w rzeczywistości są czymś normalnym, czym nie należy się przejmować.

Dobre rozwiązanie dla maluszków i starszaków

usg jamy brzusznej gdynia cenaTeleporada z pewnością pozwala rozwiać wiele wątpliwości. Jest też bardzo dobrą opcją w czasie, gdy panuje sezon grypowy lub inne choroby i nie chcemy iść do lekarza z obawy przed zarażeniem dziecka. Wizyta lekarska przez telefon sprawdza się także w przypadku mam, które potrzebują recepty na leki dla dziecka lub innej standardowej wizyty, a nie mają możliwości wyjścia z domu lub musiałyby iść do przychodni z kilkorgiem dzieci naraz. Teleporady pod wieloma względami są więc dobrym rozwiązaniem, nic więc dziwnego, że można je uzyskać praktycznie u każdego pediatry. Oczywiście, warto mieć świadomość, że wizyta lekarska przez telefon nie zawsze jest dobrą opcją i lekarz może okazać się niezbędny. Jeśli dziecko ma poważne dolegliwości, gorączkę, wymiotuje, ma biegunkę lub jakiekolwiek inne objawy, które realnie mogą zagrażać zdrowiu lub życiu, nie należy nawet myśleć o teleporadach, tylko szukać realnego konktaktu z lekarzem. Porady przez telefon to rozwiązanie raczej dla dzieci zdrowych, przyjmujących na stałe jakieś leki lub mających niezbyt poważne dolegliwości.

Jak znaleźć dobrego pediatrę?

Rodzice małych dzieci często bywają niezadowoleni z usług swojego gabinetu pediatrycznego, jednak pomimo to nic przez lata nie zmieniają. Tymczasem zdecydowanie lepiej dla naszego zdrowia i nerwów będzie zmienić lekarza na innego. Dobrych pediatrów nie brakuje praktycznie w żadnym mieście. Jest więc szansa, że nowo wybrany lekarz spełni wszystkie nasze oczekiwania. Zanim zdecydujemy się na konkretnego specjalistę, dobrze jest zapoznać się z opiniami na temat różnych lekarzy, które bez problemu można znaleźć w internecie. Bez względu na to, czy interesuje nas pediatra, internista czy lekarz medycyny pracy warszawa śródmieście, szybko można znaleźć namiary na różne gabinety lekarskie, a także upewnić się, czy wybrany lekarz cieszy się dużą popularnością wśród pacjentów. Jeśli wybrany specjalista nie ma dobrych opinii, a dotychczasowi pacjenci mocno go krytykują, warto od razu szukać kogoś innego. Wybór lekarzy jest obecnie tak duży, że nic nas nie musi trzymać przy specjaliście, który nie odpowiada naszym oczekiwaniom.