Pakiety szybowe do gotowych okien – porównujemy oferty w Krakowie

123444-01-XXL_1

Nowoczesne okna dachowe mają za zadanie spełniać wiele funkcji – od zabezpieczenie poddasza przed zimnem i chłodem, przez wysoki komfort użytkowania, aż po jak najlepszą energooszczędność. Dlatego też oprócz okien ze standardowym pakietem szybowym można znaleźć na rynku także okna, których parametry techniczne są podwyższone, szczególnie na płaszczyźnie energooszczędności.

W poszukiwaniu dobrych i sprawdzonych okien w Krakowie warto wybrać się przede wszystkim do tych firm i sprzedawców, którzy są bezpośrednimi dealerami renomowanych i sprawdzonych marek okiennych, takich jak między innymi Fakro czy Velux. Wybierając te marki można mieć pewność, że inwestujemy w produkty najwyższej jakości zarówno pod względem jakości wykonania, jak i parametrów technicznych czy funkcjonalności.

Wyjątkowa budowa okien dachowych

Okna dachowe w porównaniu do innych, klasycznych okien, charakteryzują się o wiele większą wytrzymałością i odpornością zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Nic więc dziwnego, że producenci dokładają wszelkich starań, by każde kolejne wypuszczane na rynek modele okien charakteryzowały się coraz lepszymi parametrami pod tym względem. Nowoczesne okna dachowe są więc wyjątkowo trwałe i wytrzymałe, a także praktycznie niemożliwe do zniszczenia.

Z czego składa się klasyczny pakiet w oknie dachowym?

Standardowe pakiety do okien dachowych to energooszczędne szyby zespolone, które składają się z dwóch wytrzymałych tafli szkła, pomiędzy którymi znajduje się ramka dystansowa wykonana z aluminium. Wolna przestrzeń między dwiema szybami jest wypełniona gazem, do niedawna był do argon, teraz coraz częściej producenci wykorzystują do tego celu krypton. Co więcej, zewnętrzna szyba w każdym oknie dachowym jest wykonana ze szkła hartowanego, które jest o wiele bardziej wytrzymałe i odporne na uszkodzenia niż zwykłe szkło. Dodatkowo szyba znajdująca się na zewnątrz jest pokryta powłoką niskoemisyjną, która jest wykonana z tlenku srebra. Zadania powłoki różnią się od pory roku – latem mają chronić wnętrze poddasza przed przegrzaniem, zimą natomiast ograniczają straty ciepła z pomieszczenia.

Funkcjonalność poddasza to nie tylko okna dachowe

Nowoczesne okna dachowe z kompleksowymi, doskonałymi technicznie pakietami to podstawa komfortu użytkowania każdego poddasza. Dobre okno chroni wnętrze przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych, a jednocześnie zapewnia odpowiedni dopływ światła do pomieszczenia. Warto jednak pamiętać, że aby poddasze było bezpieczne i funkcjonalne, równie istotne są schody na strych i ich bezpieczeństwo. Podobnie, jak w przypadku okien, komfort ich użytkowania jest w dużym stopniu zależny od jakości wykonania oraz parametrów technicznych. Warto więc wybierać takie schody na strych, które są wykonywane przez renomowanych producentów lub na indywidualne zamówienie. Wtedy można mieć pewność, że efekt końcowy będzie dokładnie taki, jak to wymarzył sobie inwestor.