Outsourcing usług księgowych – co to jest?

dollar-exchange-rate-544949_1280

Sprawy księgowe stają się bardzo często niezwykle skomplikowanym aspektem prowadzenia naszej nowej firmy. Zajmują nam mnóstwo czasu, przez co nie jesteśmy w stanie w pełni powierzyć się rozwojowi naszej firmy. Z pomocą przychodzi nam Outsourcing usług księgowym. Czym jest i co należy do jego obowiązków?

Czym jest outsourcing usług księgowych

Jest to inaczej po prostu przekazanie swoich spraw finansowych i podatkowych firmie zewnętrznej, która zajmie się odpowiednim ich księgowaniem. Dzięki temu mamy jednocześnie wgląda na wszelkie wydruki, sprawozdania i raporty. W zależności od potrzeb firma zewnętrzna jest w stanie pracować na oprogramowaniu Twojej firmy lub swoim własnym. Odpowiednio dobierany jest również program księgowości. Innymi słowy – dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz mnóstwo wolnego czasu, który możesz poświęcić na rozwój swojej firmy lub pozyskiwanie nowych klientów. Sprawdź ofertę tej interesującej kancelarii prawno-podatkowej na terenie Katowic https://podatki-katowice.pl/

Zakres usług outsourcingu

Dzięki takiemu rozwiązaniu masz pewność, że wszelkie sprawy finansowe i podatkowe rozwiązywane są wedle aktualnie panującego prawa i przepisów. Firmy zewnętrzne świadczą kompleksowe usługi w zakresie działania firm o różnych wielkościach i różnych charakterach. Poza tym firma outsourcingowa pełni również funkcję reprezentatywną naszej firmy przed urzędami skarbowymi i ZUS-em. Firma zewnętrzna przygotowuje również miesięczne i kwartalne przeglądu ksiąg rachunkowych i podatkowych. Specjalnie dla Ciebie zajmie się również przygotowaniem wszelkich niezbędnych sprawozdań podatkowych. Do tego wszystkiego firma outsourcingowa zapewnia wsparcie techniczne w przygotowaniach konsolidacyjnych.

Oczywiście nie obejdzie się tutaj też bez miesięcznego i rocznego przygotowania wszelkich deklaracji podatkowych. Takie firmy świadczą również usługi w zakresie konsultacji z klientami. Dostarczą one optymalnych porad i rozwiązań – dopasowanych pod wymagania i potrzeby każdego klienta. Dzięki temu masz pewność otrzymania najlepszego rozwiązania dla siebie. Ponadto taka firma bardzo dokładnie analizuje wszelkie finanse i archiwizuje potrzebne dokumenty. Do tego wszystkiego Ty jako klient otrzymujesz dostęp online do ksiąg rachunkowych.

Czy jest to dobre rozwiązanie?

Jeżeli nie znasz się na prowadzeniu księgowości i założyłeś własną firmę – tak, to będzie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Własny księgowy bywa rozwiązaniem kosztownym, a outsourcing księgowości jest jak najbardziej tańszą alternatywą. Pamiętaj, aby korzystać z usług tylko sprawdzonych firm zewnętrznych. To gwarantuje Ci doświadczenie i kwalifikacje, które są niezbędne w skutecznym prowadzeniu ksiąg Twojej nowej firmy!