Mniej stresu, więcej oszczędności – jak mądrze wynajmować samochód?

air-conditioner-1838856_960_720

Przygotowaliśmy te porady dotyczące wynajmu samochodu po tym, jak badania przeprowadzone w Krakowie wykazały, że kierowcy planujący wynająć samochód tego lata prawdopodobnie napotkają rozczarowanie. Prawie co dziesiąty podróżny przyjechał odebrać wypożyczony samochód, ale okazało się, że żaden nie jest dostępny. Jedna piąta musiała stać w kolejce przez ponad pół godziny przy biurku wypożyczalni. I prawie co piąty powiedział, że proces odbierania wynajętego samochodu jest stresujący.

Ale to nie wszystko. Niemal jedna trzecia kierowców niespodziewanie otrzymała lepszy samochód, niż się spodziewali. Okazało się też, że prawie co piąty (19 procent) był zszokowany ceną dodatków, takich jak ubezpieczenie drugiego kierowcy lub wypożyczenie fotelika dziecięcego.

Firma ubezpieczeniowa wynajmująca samochody, która zleciła badanie, ostrzegła kierowców, że najłatwiejszym sposobem na pozbycie się stresu związanego z wynajęciem samochodu jest załatwienie pierwszej rezerwacji. Proste planowanie przed podróżą, aby uniknąć dodatkowych kosztów w biurze, w szczególności drogich zasad dotyczących zwolnień z nadwyżki, które sprzedają firmy wynajmujące, może sprawić, że cały proces będzie przebiegał gładko.

Wskazówki dotyczące wynajmu samochodu: kilka sposobów na zaoszczędzenie na wynajmie samochodu

Zarezerwuj wcześnie!

Aby zagwarantować dobrą cenę, musisz zarezerwować miesiące, a nie tygodni wcześniej. Według https://ckcorp.auto.pl/ wczasowicze, którzy zarezerwowali samochód w lutym, zaoszczędzili średnio 100 zł w porównaniu z tymi, którzy czekali do czerwca.

Rozmiar ma znaczenie

Dokonując rezerwacji wypożyczonego samochodu, upewnij się, że masz taki, który będzie pasował do Twojej rodziny i jego bagażu. Uaktualnienie, gdy jesteś już w wypożyczalni samochodów, może okazać się drogie.

Dzielenie kosztów

serwis samochodowyJeśli możesz poradzić sobie tylko mając jednego kierowcę, zaoszczędzisz pieniądze. Jeśli podróż do hotelu jest stosunkowo krótka i oczekujesz, że główny kierowca zajmie się prawie całą motoryzacją, ubezpieczenie drugiego kierowcy może nie być opłacalne.

Zabierz swoją własną nawigację satelitarną

Wynajęcie nawigacji satelitarnej w wypożyczalni samochodów może być kosztowne. Znacznie taniej jest uaktualnić istniejącą przenośną nawigację satelitarną do map miejsca, do którego się wybierasz i wziąć ją, lub uzyskać europejską aplikację nawigacji satelitarnej na smartfona.

Zawsze sprawdzaj, czy nie ma uszkodzeń

Po odebraniu samochodu warto go sfotografować za pomocą telefonu komórkowego. Nie jest niczym niezwykłym, że wypożyczalnie samochodów wypożyczają uszkodzone samochody, a następnie pobierają opłaty za szkody, których klienci nie spowodowali. Znane są również kary dla najemców za szkody wyrządzone przez pracowników po zwrocie samochodu.

Jeśli zamierzasz w najbliższym czasie wynajmować samochód, naprawdę warto wziąć sobie re wskazówki do serca i skorzystać z nich przy nadarzającej się sposobności. To wszakże mniejszy stres i więcej pieniędzy.