Co możesz osiągnąć dla siebie i swojego Forda z pomocą orurowania?

land-rover-89210_1280

Zastanawiasz się nad kosztem orurowania dla swojego Forda? Biorąc to pod uwagę, po co w ogóle instalować orurowanie ford transit?

Orurowanie to urządzenie montowane z przodu pojazdu w celu ochrony jego przodu przed kolizją, czy to przypadkowe zderzenie z dużym zwierzęciem na drogach wiejskich, czy zderzenie z innym pojazdem. Średnia waga takiego orurowania wynosi około 35 kg (sztabka stalowa waży około 80 kg).

Po drugie, czy orurowanie pomaga w przypadku wypadku?

Podobnie jak osłony grilla, orurowanie mocuje się do przodu pojazdu i służy do blokowania energii zderzenia przed dotarciem do bardziej miękkich przednich paneli nadwozia – zamiast tego kierując ją bezpośrednio do konstrukcji pojazdu.

Jak dopasować drążek podporowy do Forda?

Zamontuj zderzak i kratkę ze wspornikami wystającymi z dolnej części zderzaka. Przymocuj pręt do wsporników za pomocą dostarczonych śrub 40 x 10 mm, płaskich podkładek i pozostałych elementów. Użyj znaczników światła punktowego, aby wyrównać pasek orurowania.

Czy orurowanie jest tego warte?

Bez drążka ciężko jest stworzyć wystarczająco mocne mocowanie. I jest też instalacja świateł drogowych, które również wymagają znacznie sztywniejszej podstawy, niż może zapewnić wiele z opcji orurowania. Orurowanie jest również dobrym miejscem do montażu anten.

Czy orurowanie zatrzyma jelenia?

Orurowanie z pewnością posłuży jako trwała tarcza między tobą a zwierzęciem, które wyskakuje znikąd. Jedno zeznanie pokazuje praktycznie brak uszkodzeń zderzaka po zderzeniu z jeleniem z prędkością 60 km na godzinę. Brak uszkodzenia zderzaka oznacza również brak uszkodzeń reszty auta.

Czy orurowania zwiększają bezpieczeństwo samochodów?

Często kupowane w imię bezpieczeństwa, faktem jest, że mogą w rzeczywistości stwarzać większe zagrożenie nie tylko dla pieszych, rowerzystów i innych niechronionych użytkowników dróg, którzy zostaną uderzeni, ale także dla osób podróżujących pojazdami, do których są są zamontowane. Wszystko chodzi o zachowanie zdrowego rozsądku.

Czy orurowanie jest niebezpieczne?

Orurowanie jest bardziej niebezpieczne niż konwencjonalne zderzaki i osłony chłodnicy, ponieważ są one zbudowane tak, aby zgniotły się przy uderzeniu, podczas gdy orurowanie przenosi całą siłę na pieszego.

Czy posiadanie orurowania w samochodzie jest legalne?

Są całkowicie legalne dopóki nie ma na nich świateł, takich jak migające czerwone, niebieskie lub białe stroboskopy. A jeśli chcesz kupić, spójrz na ofertę w sieci – jest naprawdę interesująca. W ostatnim czasie orurowanie stało się popularne również jako akcesorium kosmetyczne, szczególnie w większych pojazdach z napędem na cztery koła i SUV-ach.

Czy w pełni metalowe orurowanie jest legalne?

Dyrektywa kładzie nacisk na minimalny poziom ochrony pieszych oraz na homologację typu orurowania dla samochodów, do których mają się one przymocować. Stalowe w 100% nie spełniają tych norm i dlatego są w praktyce nielegalne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat orurowania dla swojego Forda – najlepiej porozmawiaj z ekspertem.