Opiekunki osób starszych w Niemczech. Jak wygląda praca w opiece?

Senior woman spending quality time with her daughter

Praca w opiece w Niemczech zyskuje na popularności. Zawód opiekunki gwarantuje dobre warunki pracy i atrakcyjne zarobki. Przed pierwszym wyjazdem warto jednak upewnić się jak wygląda taka praca i zdecydować, czy jest ona dla nas odpowiednia. Choć wiele osób sądzi, że praca opiekunki nie jest wymagająca – jest to złudne wrażenie. Opiekunowie osób starszych odpowiadają za ich zdrowie i życie, pomagają w codziennym funkcjonowaniu i dbają o gospodarstwo domowe. Co jeszcze musisz wiedzieć o pracy opiekunki?

Warunki pracy w opiece seniora

Przed wyjazdem na zlecenie bardzo ważny jest wybór dobrego pracodawcy. Dzięki temu zapewniasz sobie przede wszystkim legalną umowę, składki i ubezpieczenie. Wyjazd z renomowaną firmą to również zachęcająca pensja z gwarancją jej wypłaty. W przypadku podejmowania pracy na czarno jest zupełnie inaczej. Często zdarzają się oferty proponujące bardzo wysokie zarobki, które końcowo nie zostają wypłacone. Jedną z często polecanych w branży firm jest Veritas Opieka. Jest to agencja opiekuńcza, która zajmuje się rekrutacją i organizacją wyjazdów opiekunek osób starszych do Niemiec. Firma stawia na transparentne działania od początku podjęcia współpracy. Opiekunka bierze czynny udział w wyborze oferty i ma możliwość przedstawienia swoich preferencji i oczekiwań. Przed wyjazdem poznasz wszystkie informacje o Twoim podopiecznym, a także przyszłe warunki pracy. Dowiesz się jak wygląda życie z Twoim podopiecznym, a także jakie udogodnienia są dostępne na miejscu. Często są to na przykład: osobna łazienka, internet lub telewizor w pokoju. Na zleceniu możesz liczyć na bezpłatne wyżywienie i zamieszkanie. Veritas Opieka oferuje także bezpłatny przejazd na miejsce pracy i powrót.

Zarobki w branży opiekuńczej

Opieka osób starszych słynie z możliwości dobrych zarobków. Dla przykładu Veritas Opieka proponuje pensje bazowe oscylujące wokół 1800€ netto miesięcznie. Jest to kwota od której nie trzeba odliczać dodatkowych wydatków na utrzymanie. Zamieszkanie i wyżywienie są bezpłatne przez cały okres zlecenia. Firma przygotowała także szeroką ofertę bonusów i premii lojalnościowych, które doliczane są do pensji podstawowej. Jeśli chcesz zarabiać więcej w opiece w seniora – warto pomyśleć o rozszerzeniu kompetencji zawodowych. Możesz to zrobić na przykład poprzez poprawę znajomości języka niemieckiego lub kursy opiekuńcze. Szukasz uczciwej pracy w opiece w Niemczech? Sprawdź: Opieka Niemcy oferty.