Okres wczesnoszkolny: wybieramy stół i krzesło dla malucha!

childrens-for-girls-3368014_960_720

Czy twoje dziecko ma właściwą postawę siedząc przy biurku? Typowe krzesełka dla dzieci, które znajdziesz w sklepie meblowym, mają wysokość siedziska około 29 centymetrów. Jest to dobry wybór dla większości 4-latków, ale czego możesz użyć dla młodszych dzieci? Ergonomiczne i wygodne siedzenia są równie ważne dla małych dzieci jak dla dorosłych!

W krześle o odpowiedniej wysokości stopy dziecka leżą płasko na podłodze, a kolana są zgięte pod kątem 90 °. Dopasowane do stołu o odpowiedniej wysokości, zapewnią dziecku dobrą postawę.

Ciekawym wyborem są krzesła sześcianowe zapewniające doskonałe wsparcie dla dzieci w wieku 6-8 miesięcy i rosnące wraz z dzieckiem. Możesz łączyć je ze stołem z nogami o regulowanej wysokości, aby Twoje dziecko przez lata siedziało prawidłowo i pracowało na wygodnej powierzchni roboczej. Dla nieco starszych dzieci bardzo dobrym wyborem będą https://kamilameble.pl/30-krzesla-dzieciece-i-mlodziezowe.

Dzieci częściej zwracają uwagę i są bardziej otwarte na naukę, jeśli jest im wygodnie. Możesz pozytywnie wpłynąć na ogólne środowisko uczenia się w klasie, wybierając krzesła i stoły, które są odpowiednie dla dzieci i im dedykowane. Musisz zrozumieć, że ustalenie odpowiednich wysokości krzeseł i stołów jest ważne, choć może być mylące i trochę frustrujące. Jednak, aby Ci w tym nieco pomóc stworzyliśmy kilka prostych wskazówek, które należy zapamiętać, wybierając krzesła i stoły dla dziecka.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar krzesła dla dziecka?

Krzesła są dostępne w różnych:

  • rozmiarach
  • wzorach
  • materiałach
  • wykończeniach

Upewnij się, że wybierzesz krzesła, które będą wygodne dla dzieci, a jednocześnie uzupełnią inne meble w pokoju. Ogólną zasadą, którą należy pamiętać, gdy próbujesz określić odpowiedni rozmiar krzesła, jest to, aby stopy dzieci mogły dotykać podłogi, gdy usiądzie na nich.

Odpowiednia wysokość fotela jest często oparta na wieku dzieci, ale należy również zbadać wszelkie wymogi dotyczące wielkości krzeseł, które możesz spotkać. Możesz skorzystać z porady sprzedawców o wysokich kompetencjach w tym temacie, którzy na pewno będą gotowi aby pomóc Ci wybrać wygodne krzesła dla danej grupy wiekowej.

Jak wybrać odpowiedniego rozmiaru krzesła?

Ogólna zasada dotycząca dzieci w wieku wczesnoszkolnym jest taka, iż liczy się przestrzeń między siedziskiem krzesła a spodem stołu i powinna wynosić 7-8 cm. To wystarczająca ilość miejsca dla dzieci, aby mogły dopasować nogi pod stołem, a także daje pewność, że stół jest wystarczająco niski, aby dzieci mogły wygodnie spocząć na łokciach.

Przy podejmowaniu decyzji o tym, który rozmiar stołu jest odpowiedni dla twojego małego ucznia powinieneś skupić się głównie na wysokości stołu, wysokości siedziska i wieku malucha. W sieci internetowej bez najmniejszego problemu znajdziesz klarownie przedstawione zalecenia dotyczące dobierania krzeseł i stołów dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym na podstawie tych trzech czynników.