Masz pasa lub kota? Te modele robotów odkurzających będą dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem

0a539612eded184251de4b3f3119491a_800x600

Chyba nikt z nas nie lubi sprzątać. Odkurzanie i mycie podłóg zajmuje czas, pochłania energię i, co tu ukrywać, nie należy do interesujących czynności. Jeśli w domu mamy czworonożnego przyjaciela, zadanie komplikuje się jeszcze bardziej. Kurz, błoto, czy sierść na podłodze wymagają częstszego i większego zaangażowania w domowe porządki. Na szczęście obecnie możemy przekazać je robotom sprzątającym. Jedyny warunek to tutaj dobrać odpowiedni model urządzenia, aby sprawnie i precyzyjnie radziło sobie z zabrudzeniami, jakie pozostawiają zwierzęta. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając robota sprzątającego. Podpowiadamy najlepsze modele.

Robot sprzątający w domu, w którym są zwierzęta. Co powinien mieć?

Jeśli mamy czworonożnego pupila, kurz, czy tłuste plamy to niejedyne zabrudzenia na podłogach w naszym mieszkaniu. Po spacerze pies wnosi do domu błoto lub piach, kot wychodząc z kuwety rozsypuje i roznosi po całym domu żwirek, tu i ówdzie pupil rozrzuci suchą karmę, a do tego pozostawi sierść lub włosy. Uporać się z tego typu zabrudzeniami to dla robota sprzątającego nie lada wyzwanie. Dlatego jeśli oczekujemy satysfakcjonujących efektów sprzątania, wybierzmy model, który posiada specjalne, dedykowane funkcje.

W wyborze optymalnego urządzenia pomóc nam może dobry ranking robotów, pozwalający wygodnie i szybko porównać nie tylko ceny najlepszych na rynku modeli, ale i oferowane przez nie funkcje. Zdecydowanie łatwiej dotrzeć dzięki nim do robota sprzątającego w cenie, która nam odpowiada, i wyposażonego w funkcje, na jakich nam zależy. Zaawansowane systemy filtracji, specjalne szczotki, rozwiązania uniemożliwiające zaplątywanie się w szczotki sierści i włosów naszych pupili to tylko wybrane z nich.

Podwójne gumowe szczotki i wydajny filtr to podstawa

Jeśli chcemy, aby nasz robot sprzątający pracował nie tylko dokładnie, ale i skutecznie, wybierzmy urządzenie wyposażone w specjalne gumowe, najlepiej podwójne szczotki, które będą jednocześnie zapobiegać wplątywaniu się w nie włosów i sierści. Tego typu rozwiązanie oferuje np. iRobot Roomba® i7. Na doskonałe efekty sprzątania wpływ ma tutaj niewątpliwie także 10 razy większa moc ssąca urządzenia w porównaniu do niższych modeli, jakie oferuje marka. Co istotne, robot wyposażony został w bardzo wydajny filtr, który wyłapuje do 99% alergenów, pyłków i mikro cząsteczek. To ważna informacja dla wszystkich właścicieli psów i kotów, którzy zmagają się z alergią na kurz, pyłki i właśnie zwierzęcą sierść.

We wspomnianym modelu iRobota, a także w modelach Roomba® i7+, czy też Roomba® i3 znajdziemy funkcję skoncentrowanego sprzątania. To bardzo przydatne rozwiązanie. Gdy robot wykryje mocniej zabrudzone miejsca (robi to w pełni samodzielnie), skoncentruje swoją pracę właśnie na nich.

Sprawdzi się 3-stopniowy system sprzątania

Usuwanie z powierzchni podłóg trudnych zabrudzeń umożliwi jedynie specjalnie opracowany, zaawansowany system sprzątania. Robot wyposażony w tego typu funkcję, jak chociażby wspomniany model Roomba® i7 oraz modele Roomba® serii 600 oraz 900, będzie skutecznie sprzątał wszystkie rodzaje podłóg, czyli podłogi twarde, dywany i wykładziny, także wzdłuż krawędzi i w rogach. Warto sprawdzić, czy wybrany model posiada specjalną wirującą boczną szczotkę, która pozwala nie tylko usunąć brud i kurz, ale i wcześniej go wymieść z trudniej dostępnych miejsc.

Funkcja automatycznego opróżniania pojemnika na brud to pełnia komfortu

Najbardziej zaawansowane modele robotów sprzątających oferują dodatkowo funkcję automatycznego usuwania brudu. Urządzenie opróżnia się do uszczelnionego worka AllergenLock, który samodzielnie zamyka się podczas usuwania go ze stacji. Warto zainteresować się tą funkcją, bowiem zapewnia jeszcze większy komfort w użytkowaniu robota. To także rozwiązanie zapewniające maksimum higieny i czystości.

Polecamy:
Basketball w Krakowie dla najmłodszych i nie tylko!