Zasady odbioru śmieci wielkogabarytowych – jakie są w Krakowie?

marissa-lewis-UwkSynI72W4-unsplash

Odpady wielkogabarytowe to poważny problem nie tylko dla wywożących, ale przede wszystkim dla osób, które chcą się ich pozbyć ze swoich domów i mieszkań. Warto znać zasady, jakie panują w naszej spółdzielni czy wspólnocie mieszkaniowej. Dzięki temu będziemy mogli wystawić meble dokładnie w dniu odbioru i nie martwić się o ich samodzielne wywożenie.

Mieszkańcy Krakowa dosyć często robią remonty, kupują nowe meble, odświeżają wnętrza. Zwykle pojawia się problem, co zrobić ze starymi meblami, których nikt już nie potrzebuje. Niektórzy wstawiają je do schowków czy piwnic, w których zalegają one przez wiele kolejnych lat. Najczęściej odbywa się to na zasadzie, że szkoda wyrzucić, bo może kiedyś się przyda. Tymczasem po kilku latach w wilgotnej czy chłodnej piwnicy meble są już praktycznie do wyrzucenia. Nie ma co się łudzić, że ktokolwiek będzie nimi zainteresowany i będzie chciał je wstawić do swojego mieszkania. Zamiast zagracać piwnicę, warto od razu meble wyrzucić i mieć z nimi spokój.

Odbiór odpadów wielkogabarytowych

Odbiór odpadów wielkogabarytowych odbywa się w Krakowie dosyć podobnie, jak w innych miastach. Mieszkańcy osiedli wielorodzinnych mogą liczyć na odbiór kilka razy w roku, w regularnych odstępach co kilka miesięcy. Warto pilnować tych terminów, aby wiedzieć, kiedy można bez obaw wystawić meble pod śmietnik. W przypadku domów jednorodzinnych odbiór takich odpadów jest rzadszy, ale również odbywa się co najmniej dwa razy w roku. Wystawianie w innych terminach mebli pod śmietnik nie jest dobrym pomysłem, gdyż może być zagrożone mandatem nawet w wysokości kilkuset złotych. Niektóre osoby, zwłaszcza mieszkańcy domów jednorodzinnych, próbują starymi meblami palić w piecach. Jest to już przestępstwo, a przy tym spore zagrożenie ekologiczne. Takie pomysły warto wybić z głowy sobie, jak i wszystkim sąsiadom. Dobrym rozwiązaniem w przypadku wywozu odpadów wielkogabarytowych, jest korzystanie z usług specjalistycznych firm. Zajmują się one meblami i innymi dużymi przedmiotami kompleksowo – znoszą, zabezpieczają, podstawiają pojemnik czy kontener, a następnie wywożą.

Szybkie wywożenie dużych gabarytów

Opróżnianie lokali warszawa to doskonała opcja dla osób, które chcą się pozbyć dużych mebli czy starych, niepotrzebnych przedmiotów ze swoich mieszkań. Takie usługi możemy obecnie bez problemu znaleźć w różnych większych i mniejszych miastach, także w Krakowie. Firmy zajmujące się przewozem mebli i ich utylizacją działają bardzo szybko i sprawnie, a właścicielom mieszkania pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, nerwów, a często także bólu pleców. O wiele łatwiej jest bowiem zapłacić i patrzeć, jak pracują inni, zamiast samemu zajmować się noszeniem dużych ciężarów. Zanim zdecydujemy się na usługi konkretnej firmy, najpierw dobrze jest przejrzeć ofertę różnych firm działających na lokalnym rynku. Sprawdzajmy nie tylko cenniki, ale również to, co wchodzi w ich skład, a co jest płatne dodatkowo. Może się bowiem okazać, że firma, która jest z pozoru droższa, w rzeczywistości w ostatecznym rozliczeniu okaże się dużo tańsza.