Czego oczekiwać od prywatnego akademika w Krakowie

prywatny-akademik-krakow-livinnx

Naturalnym kolejnym etapem życia dla wielu młodych ludzi po zdanej maturze jest wybór studiów w jednym z miast uniwersyteckich. Niezależnie od tego czy wybierzesz Kraków, Warszawę, Gdańsk czy Łódź, dostanie się na studia rodzi problem znalezienia sobie odpowiedniego mieszkania. Studia to jeszcze okres względnej beztroski, wspaniały okres po wyrwaniu się spod domowej opieki w prawie dorosłe życie, miks obowiązku nauki z zabawą i nawiązywaniem przyjaźni, takich co to mają być (i często zostają) na „całe życie”.

Wynajęcie samodzielnego mieszkania, czy też pokoju, bywa w tym ograniczające, zwłaszcza gdy właściciel powyższego wprowadza szereg zakazów i nakazów z zakazem przyjmowania gości włącznie. Słynne są też historie zakazów korzystania z łazienki po godzinie 22-giej, czy ograniczenie użytkowania kuchni do konkretnych przedziałów czasowych.

Mieszkanie w akademiku uczelnianym ma swoje plusy, ale i mnóstwo minusów, zwłaszcza ten z koniecznością znoszenia przypadkowych współlokatorów, bo pokoje są z reguły dwu i trzyosobowe. Nigdy nie wiemy na kogo trafimy. A do tego jedna łazienka na dwa pokoje, to poranny i wieczorny koszmar, zdolny unicestwić każde dobre więzi między pokojami. I ta wspólna kuchnia na piętrze, z ciągłym bałaganem i zapachem smażonej ryby, czy klasycznie studenckich parówek…

W tym mieszkaniowym dylemacie można jednak znaleźć idealną odpowiedź na pytanie jak mieszkać na studiach, by mieszkać wygodnie, blisko centrum ważnych wydarzeń, w ładnym miejscu, blisko sklepów, knajpek i klimatycznych miejsc, a jednocześnie w dużym komforcie, w pięknych pokojach, z własną łazienką, z własną kuchnią i bez współlokatorów. Takie warunki można znaleźć w prywatnym akademiku, odpowiedzi na potrzeby studentów chcących mieć bogate życie towarzyskie, ale i możliwość zamknięcia swoich drzwi i swojej intymności.

W jednym miejscu spełniane są potrzeby mieszkaniowe i towarzyskie, najlepsze rozwiązanie dla studenta.

Prywatny akademik niesie za sobą wszystkie plusy kolorowego życia akademikowego, ciekawego życia towarzyskiego, imprez i zabaw, przeżywania wspominanych po latach przygód, bez jego minusów, bo mieszkanie w prywatnym akademiku daje komfort i intymność, możliwość zamknięcia się w tylko swoim pokoju, bez dzielenia osobistej przestrzeni z innymi. Daje swoją własną kuchnię i łazienkę. Daje luksus samotności, bez konieczności tolerowania cudzych nawyków. Ale daje i życie towarzyskie, wystarczy wyjść z własnego pokoju. Daje przestrzeń wspólną, wygodne fotele, saunę, siłownię, jacuzzi na dachu i taras pod gwiazdami. Daje możliwość poznania ludzi z całego świata, więc i poznanie świata. Daje eventy, wspólne gotowanie i piknik na trawie nad pobliską rzeką.

Daje wspólną pralnię, pogaduszki przy suszarce i atmosferę wspólnoty.

Akademiki zawsze były centrum życia studenckiego, zawsze wiele się w nich działo. A gdy akademik jest bardzo przyjazny studentom i poza przestrzenią do nauki organizuje im jeszcze przestrzeń do zabawy, wypoczynku i uprawiania sportu, to życie studenckie kwitnie obficie na każdym polu, bo wszędzie tam spotyka się człowiek z człowiekiem.

W tym wszystkim nie można stracić z oczu otoczenia akademika, najbliższej okolicy, tętniącej miejskiej tkanki, sklepików, knajpek, piekarni i kafejek.

Nic bardziej niż akademik nie łączy studentów w pary, w paczki, w grupy, w społeczność. Mimo osobnych pokoi, jest to mieszkanie pod wspólnym dachem, pretekst do rozpoczęcia rozmowy, łącznik pomiędzy mieszkańcami różnych pięter spotykającymi się w windzie. Prywatny akademik to idealny balans między miejscem do mieszkania, zabawy, nauki i poznawania się nawzajem.

W prywatnym akademiku nie ma miejsca na prowizorkę i bylejakość, tu najważniejsza jest i komfort opinia jego mieszkańców.

W Krakowie takie miejsce znajdziesz na ulicy Romanowicza 4 – w samym centrum jednej z najprężniej rozwijających się dzielnic miasta, na Zabłociu. Są tam przyjazne do życia przestrzenie, klimatyczne kawiarnie, najfajniejsze knajpy w mieście oraz nowe centrum krakowskiego życia studenckiego – prywatny akademik LivinnX.

LivinnX to nie po prostu zbiorowa prywatna kwatera, ale miejsce zaprojektowane z myślą o budowaniu społeczności studenckich, miejsce w którym zawrzesz przyjaźnie na całe życie, ale także takie w którym znajdziesz przestrzeń do relaksu po ciężkim dniu nauki.

Polecamy:
Depilacja laserowa w Krakowie – gdzie udać się na zabieg?