Czego oczekiwać od dobrego doradcy finansowego?

Przechwytywanie

Niektórzy doradcy finansowi pobierają prowizje od kierowania tobą w różne inwestycje, co stanowi konflikt interesów. Wiele osób zastanawia się, czy doradcy finansowi są tego warci – jaki jest ich średni koszt, czy opłata jest rozsądna, czy powinni zatrudniać doradców inwestycyjnych lub planistów finansowych i tak dalej. Cóż, jeśli myślisz: „Potrzebuję doradcy finansowego”, prawdopodobnie dobrze byłoby go zatrudnić.

Jasne, są tu i tam dobre i złe strony, są też po prostu niewykwalifikowani doradcy lub po prostu nie dbający o twoje najlepsze interesy. Ale dobry Doradca Finansowy Bytom może zdziałać cuda w twoim życiu finansowym.

Dlaczego doradcy finansowi są opłacalni?

Niektóre osoby nie potrzebują dużej porady finansowej. Ty też możesz nie:

  • Jeśli pilnie oszczędzasz na emeryturę i skutecznie inwestujesz.
  • Jeśli opracowałeś solidny plan emerytalny, który wygeneruje wystarczający dochód w twoich złotych latach.
  • Jeśli masz odpowiednią kwotę ubezpieczenia, aby chronić swój dom, samochód, życie, dochód i wszystko, co wymaga ochrony.
  • Jeśli masz długi pod kontrolą.

Jednak niewielu z nas ma te wszystkie opcje finansowe (i kilka innych). Odłożenie 250 000 zł jest zdecydowanie lepsze niż, powiedzmy, zaoszczędzenie zaledwie 50 000 zł. Jeśli liczysz na to, że Ubezpieczenia Społeczne nadrobią różnicę w twoich potrzebach w zakresie dochodów emerytalnych, wiedz, że średni dochód z Ubezpieczeń Społecznych wynosi tyle, że nie masz na co liczyć. Sam musisz o to wszystko zadbać.

wiesiolka.plKiedy powinieneś zatrudnić doradcę finansowego?

Dobry Doradca Finansowy Bytom może spojrzeć na twój ogólny obraz – on lub ona może ocenić wszystkie twoje potrzeby finansowe i wyzwania oraz pomóc ci osiągnąć twoje cele. Doradca finansowy może pomóc Ci w planowaniu emerytury, strategiach inwestycyjnych, kwestiach podatkowych, radzeniu sobie z opcjami na akcje dla pracowników i nie tylko. Jest to cenne przez całe życie, ale szczególnie gdy zbliżasz się do ważnych wydarzeń życiowych, takich jak opłacenie studiów, zakup domu, ślub, posiadanie dziecka, adopcja dziecka, przejście na emeryturę lub dziedziczenie majątku.

Podczas zmiany pracy musisz zastanowić się, jak postępować ze swoimi kontami emerytalnymi. Wszyscy powinniśmy ocenić, czy posiadamy odpowiednie ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa, czy też potrzebujemy ubezpieczenia na wypadek opieki długoterminowej. Doradcy finansowi mogą pomóc ci ustalić, czy lepiej jest ci leasingować, czy kupić następny samochód, czy powinieneś refinansować kredyt hipoteczny, jak uniknąć podatków od nieruchomości, jak zmaksymalizować zdolność do opieki nad starszymi rodzicami i tak dalej.

Dobry doradca może nie tylko poprawić ogólny stan finansów, ale także poprawić wyniki inwestycyjne. Badanie tego tematu wykazało, że korzystając z usług doradcy finansowego, możesz poprawić swoje wyniki nawet o trzy punkty procentowe rocznie. Czyli naprawdę jest o co się starać i o co walczyć, nie bój się po to sięgnąć razem z solidnym doradcą finansowym.

Ekspert Finansowy Katowice – Śląsk
Uniwersytecka 13
Katowice 40-007
woj. śląskie
+48 533 88 78 78

https://www.facebook.com/DoradcaFinansowyKatowice/
Działamy na terenie całej Polski