Obozy i kolonie sportowe dla młodzieży – studiujemy oferty krakowskich biur podróży.

tennis_brothers_training

Sporty walki to trening umysłowy i fizyczny, walka bez broni, nauka samoobrony oraz samo zdrowie. Obejmuje uderzenia, kopnięcia, bloki i unieruchomienia z użyciem rąk i stóp. Samodyscyplina i szacunek to kluczowe elementy sukcesu tej sztuki walki, dlatego nic dziwnego że Krakowianie coraz częściej i coraz chętniej wysyłają swoje dzieci na obozy i kolonie sportowe w tym kontekście. Całe szczęście, krakowskie biura podróży mają w swoich ofertach ciekawe propozycje wyjazdów pośród których każdy rodzic znajdzie idealne rozwiązanie dla swojej dorastającej młodzieży.

Najciekawsze oferty sportowych obozów i kolonii dla młodzieży w Krakowie można znaleźć w biurach podróży, takich jak:

• Biuro podróży w Krakowie – Travelplanet.pl SA
• Arion Touroperator Sp. z o.o
• Biuro Podróży Volare Travel Urlopwraju.pl
• BIURO PODRÓŻY BTS, Centrum last minute
• Biuro Podróży Jagiellonia

Co można znaleźć w ofertach tych obozów szkoleniowych dla młodzieży?

hotel helOrganizatorzy zapewniają naukę i opracowanie technik sztuki walki i umiejętności samoobrony, dzięki której młodzież będzie mogła jednocześnie rozwijać pewność siebie, jak również nauczyć się samodyscypliny. Zapewniają odzież do karate i inne akcesoria takie jak maty pomocne w treningach. Poza tym względu na to, czy podczas obozu młodzież będzie poznawać boks czy karate – każdy uczestnik kolonii ma szansę zwiększyć swoją siłę, koordynację i sportowe zdolności. Gwarantowana jest także poprawa umiejętności słuchania, koncentracji i skupienia (zobacz również Akcesoria Kendo – Madake.pl).

Poza tym biura podróży zapewniają:

• wielowymiarowe ćwiczenia fitness
• bezpieczne i pozytywne środowisko ćwiczeń (w porównaniu do tradycyjnego ćwiczenia)
• zwiększoną elastyczność i wytrzymałość dziecka
• rozwinięcie umiejętności samoobrony i świadomości

To na temat programu ćwiczeń – warto jednak spojrzeć na to, jakie kraje obozów i szkoleń sportowych, szczególnie tych w duchu walki proponują nam krakowskie biura podróży.

Gdzie na kolonie?

Japonia

Jest znana ze sztuk walki, a zwłaszcza z karate, podobnie jak z wiśni, super szybkich pocisków kulkowych i sushi. Krakowskie biura podróży zapewniają lekcje w najbardziej prestiżowych obozach w kraju, w tym Kokodan, Butokuden i Okinawa. Z pakietem karate można również zanurzyć się w kulturze japońskiej ogólnie, wraz z ceremonią herbaty, nauką kaligrafii, a także można dowiedzieć się więcej o kimono, japońskim stroju narodowym.

Brazylia

Walka, taniec i muzyka mogą połączyć młodzież na oferowanych przez biura obozach Capoeira z widokiem na dzikie, zaciszne plaże. Kolonie i obozy w tym kraju to zwykle ćwiczenia co trzy godziny capoeira każdego dnia, prowadzone przez profesjonalnych instruktorów. Poza tym można postawić na wiele innych zajęć na świeżym powietrzu, w tym takich jak trekking, spływy kajakiem, czy paralotniarstwo.

Korea Południowa

Taekwondo jest koreańską sztuką walki i właśnie podczas kolonii sportowych w tym kraju młodzież ma okazję odkryć wszystkie aspekty tego sportu – od historii, kultury i reguł, aż po najlepsze praktyki i różne formy taekwondo – od sportu do samoobrony. Korea Południowa jest dumna ze swojej bogatej historii w Taekwondo i dlatego oferuje ćwiczenia dla wszystkich poziomów umiejętności od nowicjuszy po ekspertów, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności.

Polecamy:
Od czego zacząć nauką pływania? Poradnik