O czym pamiętać przed wypożyczeniem auta?

asael-pena-1080786-unsplash

W dzisiejszych czasach wynajęcie samochodu to opcja dla każdego. Z tej usługi korzystaj osoby prywatne, a także przedsiębiorstwa. To świetna propozycja, gdy poszukujemy np. samochodu zastępczego, czy też luksusowego. Wybór marek i modeli jest na tyle szeroki, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Istotnym jest to, aby dokładnie zapoznać się z warunkami umowy. To one mają tutaj kluczowe znaczenie.

Dodatkowe opłaty

Ważne jest to, aby przeanalizować zasady współpracy pod względem kosztów dodatkowych. Sprawdźmy, czy przedsiębiorstwo nie nalicza dodatkowych kosztów np. za podstawienie samochodu pod wskazanym adresem. Dobra wypożyczalnia samochodów Wadowice o wszelkich kosztach informuje już na samym początku. Klient z góry zna cenę wynajmu, a więc może stwierdzić, czy taka stawka jest dla niego satysfakcjonująca.

Wynajmując samochód na jedną dobę, należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób jest ona liczona. Każda wypożyczalnia ma swój własny regulamin. Warto również sprawdzić, czy koszty naliczane są godzinowo, czy dobowo. Nierzadko zdarza się tak, że wypożyczając auto na 26 godzin, zapłacimy za dwie doby. Z punktu widzenia klienta jest to kompletnie nieopłacalne.

Elastyczne dopasowanie umowy

W przypadku wynajmu krótkoterminowego nie ma konieczności negocjacji warunków umowy. Zupełnie inaczej jest w przypadku, gdy podpisujemy umowę długoterminową. W takiej sytuacji wypożyczalnia powinna zaproponować specjalne warunki współpracy. Zwykle z takiego rozwiązania korzystają przedsiębiorstwa, które z różnych względów nie mogą pozwolić sobie na leasing, czy też kredyt na samochód. Wynajem długoterminowy może okazać się naprawdę korzystny, jeśli tylko znajdziemy wypożyczalnię godną zaufania. Nawet jeśli w ofercie nie ma interesującego nas pojazdu, to zawsze warto dowiedzieć się, czy istnieje możliwość jego sprowadzenia. Trzeba jednak liczyć się z tym, że jest to równoznaczne z podpisaniem umowy długoterminowej. Żadna wypożyczalnia nie zdecyduje się na sprowadzenie auta “w ciemno”.