Nowa siedziba Krakowskiego Muzeum Historii Fotografii

747c96a4b7d8098adda6017f7ccf4686_wide

Agencja Mienia Wojskowego sprzedała gminie Kraków zabytkową zbrojownię znajdującą się przy ulicy Rakowickiej. Obiekt liczy ponad 2000 tysiące metrów kwadratowych i zdaniem dyrektora muzeum – Marka Świcy – będzie to zdecydowanie lepsze miejsce niż lokal przy ulicy Józefitów. Nie tylko ze względu na wielkość budynku, ale też na jego atrakcyjną lokalizację.

“W nowej siedzibie muzeum będzie można zorganizować atrakcyjne wystawy, a zwiedzający pozyskają konkretną wiedzę. Musimy realizować program edukacyjny. Przy ulicy Józefitów nie było to możliwe. Pokażemy, że nowe miejsce zostało wybrane świadomie i ma ogromny potencjał” – zapowiadał dyrektor muzeum – Marek Świca.

Budynek – zanim stanie się Muzeum Historii Fotografii – przejdzie gruntowany remont, który zakończy się na przełomie 2019 i 2020 roku. Jednak pierwsze wystawy – w wydzielonych miejscach – przy Rakowickiej będzie można oglądać już w przyszłym roku.

Cały artykuł na stronie: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/krakowskie-muzeum-historii-fotografii-bedzie-mialo-nowa-siedzibe/