Rynek nieruchomości w Krakowie – jakie mieszkania mają wzięcie?

input-3728350_640

Kraków jest jednym z największych polskich miast, które ma doskonałe warunki do rozwoju wszelkich branż gospodarki i biznesu. Nic więc dziwnego, że rynek nieruchomości jest w nim doskonale rozwinięty, sprzyja nowym inwestycjom i cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów, którzy na nieruchomościach zarabiają całkiem spore pieniądze.

Nowe mieszkania w Krakowie, podobnie jak nowe mieszkania w Warszawie powstają na terenie całego miasta, zarówno w okolicach centrum jak i w bardziej odległych dzielnicach i na obrzeżach miasta. Firmy deweloperskie realizują nowoczesne osiedla mieszkaniowe, które są świetnie zaprojektowane i stanowią doskonałe miejsca do życia. Nowoczesne osiedla powstają w nowych technologiach, a budynki posiadają wiele udogodnień dla mieszkańców. Osoby, które chcą kupić mieszkanie, mają więc spory wybór i bez problemu mogą znaleźć mieszkanie, które w stu procentach będzie spełniało ich oczekiwania, a także będą dopasowane do ich możliwości finansowych.

Duża popularność nowych mieszkań

W Krakowie duże wzięcie mają nowe mieszkania, budowane przez deweloperów. Dużą popularnością cieszą się zarówno niewielkie kawalerki, jak i duże, przestronne mieszkania z wieloma udogodnieniami, tarasami czy nawet z wyjściem na ogród. Mniejsze mieszkania są popularne wśród singli, którzy kupują swoje pierwsze w życiu mieszkanie. To także bardzo popularne nieruchomości wśród studentów, którzy mają możliwości finansowe, aby kupić sobie własne mieszkanie. Nieruchomości duże, z wieloma pokojami są popularne wśród rodzin z dziećmi, ale również wśród inwestorów, którzy kupują nieruchomości pod wynajem. Mieszkania można znaleźć w różnych dzielnicach – zarówno w doskonałej lokalizacji w pobliżu centrum miasta, jak i nieco dalej, ale w pięknym położeniu wśród zieleni. Odpowiednią nieruchomość znajdą wiec zarówno osoby szukające mieszkania w centrum, jak i inwestorzy poszukujący spokojnej, bardziej kameralnej lokalizacji.

Spory wybór także na rynku wtórnym

Na rynku nieruchomości w Krakowie dużym zainteresowaniem cieszą się także mieszkania na rynku wtórnym. Można je znaleźć w bardzo dobrych lokalizacjach, w których nie są realizowane nowe inwestycje. Wybór lokalizacji jest więc dużo większy praktycznie w każdej dzielnicy. Co więcej, mieszkania z rynku wtórnego są tańsze niż nieruchomości prosto od deweloperów. Wśród nieruchomości z rynku wtórnego największym wzięciem cieszą się te, które są w doskonałym stanie i nadają się po lekkim odświeżeniu od razu do zamieszkania. Natomiast mieszkania do gruntownego remontu, choć są zdecydowanie bardziej korzystne pod względem cenowym, nie zawsze da się szybko i bez problemu sprzedać. Mieszkanie do remontu wymaga najczęściej wielu dodatkowych inwestycji, w wyniku których ostateczny koszt mieszkania może być dużo wyższy niż pierwotnie planował inwestor.

Szukasz nowego mieszkania na warszawskiej Białołęce? Sprawdź mieszkania na https://miasteczkogreenwood.pl/