Nieruchomość pod wynajem w Krakowie? Kup nowe mieszkanie na Grzegórzkach!

apartment-cabinet-contemporary-1027508

Choć od założenia Akademii Krakowskiej minęło już ponad 650 lat, Kraków to wciąż jedno z czołowych miast studenckich w naszym kraju. Renomowane uczelnie, tj. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Pedagogiczny czy Akademia Górniczo-Hutnicza przyciągają rzesze młodych osób. Jeśli szukasz inwestycji pod wynajem dla studentów, rozważ zakup nowego mieszkania na Grzegórzkach w Krakowie. Poniżej przedstawiamy powody, które warto wziąć pod uwagę.

W sąsiedztwie uczelni

Jeśli zdecydujesz się zainwestować w mieszkanie na Grzegórzkach, możesz być pewien, że szybko znajdziesz zainteresowanych wynajmem. Sąsiedztwo popularnych uczelni, np. UJ-tu, Uniwersytetu Ekonomicznego czy Akademii Sztuk Pięknych będzie z pewnością zachęcać studentów do poszukiwania lokum w tej okolicy. Biorąc pod uwagę dobrą komunikację z pozostałymi obszarami miasta, nawet studiujący w odleglejszych uczelniach mogą zdecydować się na wynajęcie lokum w tej okolicy.

Nowe mieszkania na Grzegórzkach w Krakowie – prawie jak w centrum

Zachęcać może do tego przede wszystkim dobra lokalizacja. Nowe mieszkania na Grzegórzkach w Krakowie pozwalają z jednej strony odpocząć nieco od zatłoczonego centrum, z drugiej – w ciągu kilku chwil pozwalają znaleźć się w centrum wydarzeń. Bliskość galerii handlowych, dobry dojazd w każdym kierunku to główne zalety tej dzielnicy. Trzeba jednak podkreślić również, że jest ona bardzo zróżnicowana. Znajdziemy tu stare, poprzemysłowe budynki, a także nowoczesne inwestycje wpływające na charakter i ogólną estetykę tej części miasta.

Dlaczego właśnie nowe mieszkanie na Grzegórzkach w Krakowie?

Wiele osób może zastanawiać się nad tym, czy nie lepiej kupić mieszkanie na rynku wtórnym i zaadaptować je na potrzeby studentów. To jednak może okazać się zadaniem karkołomnym. Po pierwsze trzeba znaleźć odpowiednią nieruchomość, a następnie poddać ją renowacji. Decydując się na zakup nowego mieszkania na Grzegórzkach, możesz od razu wybrać wykończenie pod klucz, przygotowując aranżację z myślą o studentach. Taka decyzja powinna szybko się zwrócić – cena za wynajem takiego lokum będzie wyższa niż w przypadku starego mieszkania. Mniejsze jest również prawdopodobieństwo występowania awarii i innych problemów, na które trzeba będzie przeznaczać kolejne kwoty.