Filtry nierdzewne – armatura spożywcza

rod-long-kImU-9S9uh8-unsplash

W przemyśle spożywczym bardzo ważna jest dbałość o dokładne zaplanowanie i wysoką jakość procesu produkcyjnego. Bez względu na to, co konkretnie jest produkowane w zakładzie spożywczym, trzeba zadbać o to, by wszystkie elementy linii produkcyjnych spełniały swoje zadanie w stu procentach. Ważnym elementem są filtry nierdzewne, które są niezbędne w przypadku produkcji napojów, zarówno alkoholowych, jak i bezalkoholowych.

Na linii produkcyjnej, na której wytwarzane są napoje, bardzo ważnym elementem są rurociągi, którymi płyn przedostaje się z jednego zbiornika do drugiego. Istotną kwestią jest zadbanie o to, by w przygotowywanych napojach nie znalazły się żadne niepożądane substancje, ani cząsteczki ciał stałych, których w gotowym produkcie być nie powinno. Nieodzownym elementem takich linii produkcyjnych są filtry, które wychwytują wszystko, co płynie przez rurociąg, a co nie powinno znaleźć się docelowo w finalnym produkcie. Wybór filtrów nie powinien być kwestią przypadku – powinny być one dopasowane do indywidualnych potrzeb instalacji, sprawne, niezawodne, a także odporne na zniszczenia i uszkodzenia.

Zalety filtrów nierdzewnych

W przemyśle spożywczym, gdzie produkowane są napoje, stosuje się dobrej jakości filtry nierdzewne. Są one odporne na niekorzystne środowisko, w jakim znajdują się przez cały czas. Filtry nie mogą rdzewieć ani ulegać korozji, gdyż wtedy do napojów przedostawałyby się elementy rdzy wraz z substancjami, które filtry powinny wychwytywać. Filtry nierdzewne są odporne na drażniące działanie cieczy, świetnie sprawdzają się nawet przy długotrwałym użytkowaniu, nie zapychają się, nie wydzielają się z nich żadne substancje. Dzięki temu można mieć pewność, że napoje będą w stu procentach sterylne i pozbawione zanieczyszczeń. Filtry nierdzewne dla przemysłu spożywczego dostępne są w wielu wersjach i rozmiarach, dzięki czemu można je idealnie dopasować do potrzeb. Zwykle kupuje się je wraz z całym osprzętem, który jest niezbędny do ich prawidłowego zamontowania w rurociągu.

Stawiaj na jakość i niezawodność

W poszukiwaniu dobrych filtrów nierdzewnych, które będą wypełniały swoje zadanie w stu procentach, warto zwracać uwagę na produkty pochodzące od dobrych, solidnych i sprawdzonych producentów, którzy mają doświadczenie w wytwarzaniu osprzętu dla branży spożywczej. Trzeba również zadbać o to, by cała instalacja była profesjonalnie zaprojektowana z dbałością o najdrobniejsze detale, a także właściwie wykonana. Nawet najlepsze filtry nie sprawdzą się bowiem w stu procentach, jeśli będą zamontowane wadliwie lub inne elementy instalacji będą pozostawiały wiele do życzenia. Wybierając filtry nierdzewne zwracajmy też uwagę na to, czy posiadają wszystkie niezbędne normy i certyfikaty wymagane od tego rodzaju sprzętu. Powinny być również bezpieczne pod względem kontaktu z żywnością – w przemyśle spożywczym konieczne jest stosowanie wyłącznie takich elementów, które zapewniają najwyższa jakość i bezproblemowe stosowanie.