Nie masz pomysłu na ciekawy weekend? Zapraszamy do Krakowa!

slide02-1100x390

Jeśli szukasz pomysłu na ciekawy weekend i chcesz spotkać się z właściwą mieszanką kultury, życia nocnego i uroczego otoczenia, Kraków jest bezkonkurencyjny! Choć można w tym mieście zobaczyć liczne ślady historii II wojny światowej, dawna stolica królewska dobrze się ma w teraźniejszości. Wystarczy wejść na średniowieczny plac Krakowa – jeden z najpiękniejszych w Europie, zwiedzić królewski zameczek na Wawelu i wypić pyszną kawę cichej kawiarni. Natomiast wieczorem, każdy turysta ma do dyspozycji szeroki wybór barów kabaretowych, teatrów, klubów i restauracji.

Najlepszy czas na wycieczkę do Krakowa? Czerwiec i lipiec. Możesz się tam wybrać samochodem z dowolnego miejsca w Polsce bądź Europie, albo też zdecydować na pociąg. Możesz też skorzystać z Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach, które znajduje się ok. 11 km od centrum Krakowa.

Czego jeszcze spodziewać się w Krakowie?

Od królewskiej architektury renesansowej do jednego z najstarszych przedsiębiorstw przemysłowych w Europie, to miejsce na południu Polski to zdecydowanie coś więcej niż eks-stolica. Poniżej nasze najważniejsze zalecenia dotyczące pobytu w Krakowie, które pomogą Ci zapewnić sobie niezapomniany pobyt.

Auschwitz-Birkenau

Jednym z najważniejszych miejsc, które warto zwiedzić przy okazji, gdy jest się na wycieczce mieście Krakowie, jest obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau – największy obóz koncentracyjny w okupowanej przez nazistów Europie w okresie II wojny światowej. Przejdziesz przez bramę z napisem “Arbeit Macht Frei”, aby zobaczyć niepokojące sceny, w tym koszary, zniszczone krematoria i komory gazowe.

Kopalnia Soli Wieliczka

To słynne europejskie przedsiębiorstwo przemysłowe, które działa od XIII wieku. Jeśli historia Cię interesuje, Kopalnia Soli w Wieliczce powinna znajdować się na liście Twoich miejsc do odwiedzenia w Krakowie. Pozwól sobie na ten szlak turystyczny przechodzący przez około20 kapliczek, podziemnych jezior i śladów historycznych operacji wydobywczych.

Wawel i zamek

Podziwiaj kolekcję sztuki i antyków przystosowanych do króla, w jednym z najciekawszych miejsc w Krakowie. Na lewym brzegu Wisły dominuje Zamek Królewski na Wawelu, a także siedziba niebieskiej i złotej katedry.

Zakopane i Tatry

Hotel w górach Wykorzystaj jak najwięcej czasu w Krakowie, udając się trochę dalej na południe. Zakopane jest uznawany za “zimową stolicę Polski” w Tatrach. Jest to raj dla narciarzy i snowboardzistów, ośrodek ma stoki dostosowane do wszystkich możliwości, a także ekscytujące, coroczne konkursy skoków narciarskich.

Gdzie zatrzymać się w Krakowie?

Naprawdę – jest w czym wybierać! Od hoteli, przez pensjonaty po pokoje do wynajęcia. Jednak aby załapać się na najlepszą okazję dobrze jest postawić na  kod rabatowy Airbnb. Z takim rabatem można naprawdę sporo zaoszczędzić na noclegach, przy okazji odkładając nieco grosza na inne krakowskie atrakcje. Jeśli zatem masz wolny weekend w najbliższym czasie, a jeszcze nigdy nie byłeś w Krakowie. To jest ten moment! Wykorzystaj go zgodnie z poradami powyżej.