Negatywna opinia sądu dotycząca łapówek krakowskiego chirurga Jana S.

2701e2147b9bd4eca20a2f0667bf8273_wide

Krakowski sąd rejonowy negatywnie zaopiniował w piątek wniosek o ułaskawienie znanego krakowskiego chirurga dziecięcego Jana S., skazanego na 2 lata i 8 miesięcy więzienia za przyjmowanie pieniędzy od rodziców małych pacjentów. Swoją opinię wyda także Sąd Okręgowy – jeżeli będzie ona pozytywna, sprawa Jana S. trafi do prokuratora generalnego, który wniosek o ułaskawienie przekaże prezydentowi. Jeżeli opinia sądu drugiej instancji również będzie negatywna, sprawie nie zostanie nadany bieg.

Krakowskie media po skazaniu Jana S. podkreślały, że sprawa chirurga jest wyjątkowa w skali kraju. Do tej pory bowiem lekarze byli skazywani za łapówki na kary znacznie łagodniejsze, tj. grzywny lub kary pozbawienia wolności w zawieszeniu.

71-letni prof. Jan S. to były pracownik Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. W ciągu kilkudziesięciu lat pracy pełnił tam m.in. funkcję ordynatora oddziału chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i oparzeń. Prokuratura oskarżyła go o to, że w ciągu 11 lat 27 razy przyjął pieniądze od rodziców pacjentów i uzyskał w ten sposób ok. 15 tys. zł.

Wiadomość pochodzi ze strony: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/krakow/krakow-sad-negatywnie-zaopiniowal-wniosek-o-ulaskawienie-lekarza-skazanego-za-lapowki/