Nauka języka włoskiego w Krakowie? Wiemy od czego zacząć!

italian-language-class

Jeśli planujesz naukę języka włoskiego, prawdopodobnie rozważasz uczestnictwo we włoskich kursach językowych, jakie są dostępne w Krakowie. Jednym z najczęstszych pytań stawianych przez przyszłych kursantów: jak mogę znaleźć najlepsze dla mnie włoskie kursy w Krakowie? Jakie kryteria są właściwe do ich wyboru?

Ocenianie kwalifikacji i umiejętności.

Zanim przystąpisz do kursu, upewnij się, że szkoła, którą rozważasz, jest wykwalifikowaną szkołą z profesjonalnymi i wykwalifikowanymi nauczycielami. Kilka krakowskich szkół, które możemy polecić to:

• Lincoln – Szkoła Języków Obcych, Karmelicka 29, 31-131 Kraków
• Szkoła Języków Obcych Lingualand, Karmelicka 45, 31-128 Kraków
• PROLOG Szkoła Języków Obcych, Bronowicka 37, 30-001 Kraków
• Archer School, plac Inwalidów 8/5-6, 31-027 Kraków
• Szkoła Języków Obcych PROFI-LINGUA, Podwale 7, 31-118 Kraków

Sprawdź kwalifikacje nauczycieli.

Nauczyciele muszą posługiwać się językiem włoskim jako ojczystym, aby się czegoś nauczyć trzeba mieć do czynienia z personelem wykwalifikowanym i doświadczonym, albo ewentualnie zdecydować się na http://www.wyjazdy-jezykowe.com/kursy/wloski/. Ale uwaga! Nie wystarczy być Włochem, aby zostać profesorem i nauczać języka. Jeśli nauczyciele szkół mają kwalifikacje i doświadczenie, można u nich nauczyć się języka włoskiego bardzo dobrze i bardzo szybko. W przeciwnym razie istnieje ryzyko utraty czasu i pieniędzy.

Trzeba zrozumieć rodzaj posiadanych kwalifikacji, ponieważ certyfikaty nie są takie same. Przed wybraniem instytutu i uczęszczaniem na kurs języka włoskiego najważniejszą sprawą jest sprawdzenie, czy szkoła została oficjalnie uznana przez odpowiednie wyznaczone do tego instytucje.

Zrób kilka badań podstawowych w zakresie oferowanych przez nich programów. Przejdź na stronę internetową szkoły i zapoznaj się z programami studiów.

Wpisz nazwę szkoły i wyszukaj w Google miejsca, blogi i fora dotyczące studiów za granicą i międzynarodowych szkół: sprawdź, co użytkownicy i blogi napiszą o instytucie, który chcesz wybrać. Na tych stronach można wykryć pozytywne i negatywne wiadomości i sprawdzić reputację szkoły. Oczywiście, jeśli posty i komentarze mają dużą liczbę negatywnych opinii, nie jest to odpowiednia szkoła dla Ciebie!

Jeśli postawisz na wyjazdy językowe do Włoch dowiedz się, czy organizatorzy planują specjalne kursy dotyczące kultury włoskiej (sztuka, historia, muzyka itp.), Trasy z przewodnikiem historii sztuki, wizyty w pięknych miejscach architektury włoskiej, wydarzenia kulturalne, wycieczki i zwiedzanie z przewodnikiem, wieczory w restauracjach, lekcje gotowania, sesje zdjęciowe i tym podobne.

Wybierz dobrą książkę z gramatyki włoskiej

W internecie znajdziesz wiele bezpłatnych przewodników i broszur, ale bardzo często spotyka się w nich wiele błędów lub bardzo stare reguły lub słowa, które nie są już używane. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest kupienie książki w księgarni lub skorzystanie z biblioteki. W ten sposób wesprzesz indywidualnie swoją naukę języka – co jest bardzo dobrym posunięciem.