Gdzie można nauczyć się tańczyć w Krakowie?

nauka-tanca-01

Tak jak i w innych miastach, także i w Krakowie jest wiele możliwości by nauczyć się tańczyć. Wszystko zależy od tego, jakie konkretnie umiejętności chcemy zdobyć, bo taniec niejedno ma imię. Oferta, jaką obecnie mogą się pochwalić krakowskie szkoły tańca, jest bardzo szeroka.

Kursy tańca dla każdego

Chcesz nauczyć się tańczyć tak, by czerpać radość z każdego wesela, tanecznej imprezy w gronie znajomych czy wyjścia do klubu? Najlepszym rozwiązaniem będzie kurs tańca użytkowego lub towarzyskiego. W tym drugim przypadku w ramach kursu nauczane są podstawy m. in. salsy, rumby, walca angielskiego i wiedeńskiego. Taki przekrój pozwala na wykorzystywanie różnych kroków w zależności od granej muzyki.

W trakcie zajęć poznasz podstawowe kroki a także nauczysz się jak wyczuwać rytm danej piosenki. Przede wszystkim, na takich zajęcia kursanci dowiadują się, jak tańczyć w parze. Każdy mężczyzna uczy się jak prowadzić partnerkę w sposób delikatny i intuicyjny. Natomiast każda kobieta uczy się, jak dać się prowadzić i wyczuwać jaki ruch powinna teraz wykonać.

Oferty tego typu zajęć ma prawie każda szkoła tańca w Krakowie, a podział kursów jest w zależności od stopnia umiejętności. Jeżeli więc nie potrafisz tańczyć w ogóle – nie martw się, ponieważ właśnie po to są grupy dla początkujących. Natomiast, gdy znasz już podstawy, a chcesz uczyć się dalej i świetnie się bawić, również masz taką możliwość. Szkoły prowadzą lekcje także dla średnio-zaawansowanych i zaawansowanych miłośników tańca.

Dużą zaletą takich kursów jest to, że nie trzeba na nie przychodzić z partnerem czy partnerką. Ponadto w ciągi tygodnia jest kilka terminów dla danej grupy w różnych porach. To sprawia, że łatwo znaleźć termin idealnie pasujący do indywidualnych grafików pracy i obowiązków.

nauka-tanca-02

Indywidualne lekcje tańca

Szkoły tańca w Krakowie, w tym także Szkoła Dance Floor, oferują także indywidualne zajęcia dla par. Są to zarówno lekcje tańca weselnego, na których można ułożyć i wyćwiczyć choreografię do pierwszego tańca na weselu, ale także po prostu zwykłe zajęcia. Jeżeli chcesz uczyć się tylko ze swoją drugą połówką w waszym tempie to jest to rozwiązanie idealne. Instruktor dopasuje do was każdy aspekt takich zajęć, byście mogli czerpać przyjemność z lekcji i rozwinąć swoje umiejętności. Termin takich lekcji zawsze ustala się indywidualnie z instruktorem.

Konkretny styl

Jeszcze inną opcją są zajęcia, podczas których możesz nauczyć się jednego, konkretnego stylu tanecznego. Marzą ci się lekcje hop-hopu lub jazzu? A może chcesz poznać kroki do muzyki house i łączyć kroki z wielu różnych stylów zaczynając od salsy a na capoeirze kończąc? W bogatej ofercie szkół tańca w Krakowie znajdziesz i takie zajęcia. Podobnie jak w przypadku kursów tańca towarzyskiego, także i zajęcia z konkretnym stylem dzielone są na grupy pod kątem umiejętności.

Wiesz już, że krakowskie szkoły tańca mają szeroką ofertę zajęć, a szczegółowe grafiki z podziałem na grupy i godzinami znajdziesz na ich stronach internetowych. Pamiętaj, że w razie wątpliwości doświadczeni tancerze z takich szkół chętnie będą służyć radą.