Naprawa iPhone – co jest lepsze: części oryginalne czy zamienniki?

5f09da5c2b6e9e6522048161932df902

Koszty wymiany uszkodzonych części w iPhone’ach są wysokie, dlatego wielu użytkowników telefonów firmy Apple rozważa wykonanie naprawy z wykorzystaniem części nieoryginalnych. Są one dostępne w wielu serwisach, dlatego ich znalezienie nie stanowi problemu. Czy naprawa Iphone wykonana przy ich użyciu to dobre rozwiązanie?

1. Części oryginalne wciąż zbyt drogie

2. Tanie zamienniki równie wytrzymałe?

Naprawa Iphone powinna być wykonywana w serwisach, które specjalizują się w usuwaniu usterek z urządzeń marki Apple. Pozostałe smartfony dostępne na rynku są inaczej zbudowane, dlatego naprawa telefonów z charakterystycznym jabłuszkiem wymaga posiadania odmiennych umiejętności. Przed wybraniem serwisu Apple powinno się jednak podjąć decyzję, czy chce się skorzystać z części oryginalnych, czy też z ich tańszych zamienników. Który wybór jest lepszy?

Części oryginalne wciąż zbyt drogie

Oryginalne części do naprawy iPhone’a są wytrzymałe i odpowiednio dopasowane do każdego telefonu marki Apple, dlatego ich montaż jest szybki i bezproblemowy. Niestety, serwis Apple Kraków wciąż jest zbyt kosztowny dla osób, które mają mniejszy budżet na naprawę telefonu. Usunięcie popularnych usterek z iPhone’ów kosztuje nawet 500-600 złotych lub więcej w przypadku nowoczesnych, drogich modeli. Z tego powodu wielu użytkowników decyduje się na zamienniki, które są 2-3 razy tańsze. Czy jest to rozsądne rozwiązanie?

Tanie zamienniki równie wytrzymałe?

http://porownywarka-ubezpieczen.plTanie zamienniki, które wykorzystuje się do naprawy iPhone, z reguły są równie wytrzymałe co oryginalne części. Niestety, nie są pozbawione wad. Przykładowo, wymieniając stłuczony wyświetlacz na nieoryginalny, można zauważyć pogorszenie jakości obrazu lub pojawianie się na nim żółtych przebarwień. Jeśli wymieni się przycisk Home na tani zamiennik, straci się funkcję Touch ID. Podobne niedogodności pojawiają się również w przypadku innych napraw, lecz dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na niskiej cenie, są akceptowalne.

Wybierając zamienniki, traci się gwarancję producenta. Naprawa iPhone w nieautoryzowanym serwisie z użyciem nieoryginalnych części oznacza, że kolejne awarie będzie można usuwać wyłącznie na własny koszt. Jest to duży minus w przypadku, gdy do końca obwiązywania ochrony gwarancyjnej pozostało jeszcze wiele miesięcy. Aby uniknąć ponoszenia wysokich kosztów naprawy iPhone, w takiej sytuacji można skorzystać z ubezpieczenia smartfona od uszkodzeń mechanicznych.

Więcej o naprawach iPhone dowiesz się na https://ihospital.pl/serwis-apple-krakow/

Polecamy:
Sprawdzone metody na zabezpieczenie iPhone przed hakerami