Najpiękniejsze parki i zielone atrakcje w Krakowie, które musisz zobaczyć

869742_cebc9b3d0a834b5d81ccf331ebb7a0c1-mv2

Kraków to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, ale i także w Europie. Ten stary gród Kraka zaprasza wszystkich nie tylko bogactwem zabytków i architektury, ale również całą gamą zielonych atrakcji. Które z nich warto odwiedzić? Przeczytaj poniżej.

Idziemy do ZOO

Na obrzeżach Krakowa, wśród bogactwa zielonych drzew zlokalizowana jest atrakcja, która przyciąga tłumy nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy chcą podpatrzeć, jak żyją i jak się miewają zwierzęta z różnych stron świata. Oczywiście mowa tutaj o Krakowskim Ogrodzie Zoologicznym. Maluchy mają tutaj nie lada gratkę, gdyż mogą dokarmiać zwierzęta domowe. Jednym z najpiękniejszych według odwiedzających jest wybieg dla pingwinów. Nawet w upalny dzień, jest tutaj bardzo przyjemnie, gdyż ZOO zlokalizowane jest w Lasku Wolskim, więc cienia nie brakuje.

Zapraszamy miłośników flory

Każdy, kto uwielbia rośliny i te małe i te trochę większe, swoje gusta zaspokoić może w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wchodząc do ogrodu wprost nie chce się wierzyć, że znajdujemy się w centrum Krakowa. Tutaj każdy poczuje się dosłownie, jakby był w innym świecie. Obejrzeć tutaj można przeogromną ilość różnych gatunków roślin. Kiedy zmęczą się nam już nogi, spokojnie możemy przysiąść sobie nad brzegiem jakiegoś oczka wodnego lub stawku, bo także i tych jest tutaj pod dostatkiem. Jego świetna lokalizacja pozwala turystom również na zwiedzenie innych pięknych miejsc Krakowa.

Na rowerkach lub piechotką

Park Henryka Jordana zachęca wszystkich do spacerów jego licznymi alejkami. Jest tutaj naprawdę gdzie pospacerować i co robić. Można tutaj pobiegać, pojeździć na rowerze, czy też hulajnodze. A dla milusińskich również czekają atrakcje w postaci licznych placów zabaw, fontann, czy też ogrodów wodnych. Pomimo tego, iż jest on zlokalizowany w centrum Krakowa, można tu naprawdę pooddychać zielenią i całkiem miło się zrelaksować.

A może nad Zalew?

Kto chce odpocząć od zgiełku Starego Miasta i Wawelu, powinien wybrać się na spacer nad Zalew Zakrzówek. Jest tam mnóstwo zieleni i wody, a widoki naprawdę potrafią powalić z nóg najbardziej wybrednych miłośników przyrody. Magicznego uroku temu miejscu nadają skały. W upalne dni można tutaj nawet popływać w naprawdę krystalicznie czystej wodzie. To miejsce obok centrum Krakowa wciąż ma w sobie wiele dzikości i niczym nie zmąconej natury.

Trochę zieleni po wyjściu z muzeum

images (29)Kiedy odwiedzisz Muzeum Lotnictwa w Krakowie, możesz wstąpić do cichego i spokojnego Parku Lotników Polskich, który znajduje się tuż przy muzeum. Jest tam wiele alejek spacerowych, tras rowerowych i oczywiście cała masa zieleni. Miłośnicy zwierząt mogą wypatrzeć tam bardzo często wiewiórki, które przyjdą po orzechy, czy też kicające zajączki. Nie brakuje tutaj także ławeczek na których można spokojnie posiedzieć i podziwiać cuda natury.

Kraków oferuje naprawdę bardzo wiele ciekawych miejsc, które przyciągają zielenią i spokojem, wszak jest to duże i stare miasto pięknie położone pod kątem geograficznym.

Artykuł opracowano wspólnie z portalem ogrodniczym Green Solutions