Najlepsze atrakcje dla dzieci w Krakowie

krakow-96746_1280

Kraków jest jednym z ulubionych polskich miast, jeśli chodzi o zainteresowanie turystów z Polski i nie tylko. Nic w tym dziwnego – ma wielowiekowa historię, ogromną ilość zabytków i miejsc godnych polecenia, świetną kuchnię i jedyny w swoim rodzaju klimat. To doskonałe miejsce do spędzania urlopu lub krótkiego wypadku weekendowego.

Gdzie wybrać się w Krakowie, jeśli planujemy zwiedzanie razem z dziećmi? Jest sporo miejsc do wyboru. Aktualnie atrakcje dla dzieci w Krakowie są ściśle związane z atrakcjami dla dorosłych. Zwiedzanie bowiem również może być ciekawe, jeśli będzie ono podane w formie przystępnej dla dzieci. Zwiedzając Kraków warto wybrać się do podziemi rynku głównego, gdzie można znaleźć wiele ciekawych eksponatów, a także pokoje specjalnie przeznaczone dla dzieci. W strefie dla dzieci maluchy mogą oglądać ciekawe projekcje multimedialne, a także obejrzeć teatrzyk z Krakowem w tle. Taka wyprawa w historyczny świat będzie przez maluchy o wiele lepiej zapamiętana niż zwiedzanie muzealnych sal, które jest dla dzieci wyjątkowo nieciekawą atrakcją.

W odwiedzinach u smoka

Smok Wawelski to tylko legenda, ale na tyle silna, że zna je każde dziecko. Warto wybrać się więc z dziećmi na Wawel, a przy okazji zwiedzić jaskinię smoka czy inne związane z nim miejsca. Co roku w Krakowie odbywa się też na Wiśle parada smoków, dzięki czemu można bliżej zapoznać się z historią smoka w Krakowie, obejrzeć parady na rzece, a także wziąć udział w wielu imprezach towarzyszących. Zwiedzając Kraków wart wybrać się też z dziećmi do pobliskiej kopalni soli w Wieliczce. Tam również można znaleźć specjalną ofertę przygotowaną dla dzieci, dzięki czemu maluchy mogą poznawać historię tego miejsca na swój dziecięcy sposób. W sezonie letnim warto w Krakowie także odwiedzić Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema. Jest to wyjątkowy park edukacyjny dla dzieci w każdym wieku, który działa na świeżym powietrzu. Ogród należy do Muzeum Inżynierii Miejskiej, w którym można znaleźć również wiele ciekawych ekspozycji przeznaczonych dla najmłodszych zwiedzających.

Wiele światów w jednym miejscu

Będąc z dziećmi w Krakowie warto również wybrać się do parku edukacyjnego Wioski Świata, w którym zgromadzono eksponaty z różnych rejonów kuli ziemskiej. Maluchy mają więc okazję przyjrzeć się, jak żyją ich rówieśnicy pod różnymi szerokościami geograficznymi. Zwiedzając Kraków z dziećmi dobrze jest również pamiętać o dobrej, lokalnej kuchni, którą można spróbować w wielu restauracjach czy knajpkach. Konieczne trzeba też pamiętać o spacerze po Starym Runku i zjedzeniu tradycyjnych krakowskich obwarzanków. Wyprawa z dziećmi do Krakowa może być bardzo udana pod warunkiem, że zaplanujemy wyjazd tak, by zarówno rodzice, jak i dzieci mieli sporo atrakcji i nie nudzili się bez względu na pogodę. Warto więc już na jakiś czas przed wyjazdem zorientować się, gdzie można ciekawie spędzić czas z dziećmi, żeby na miejscu nie musieć szukać w ostatniej chwili.