Montaż klimatyzacji Kraków

klimatyzacja_pl_treesun

Klimatyzacja split czy multisplit – którą z nich wybrać? Dla naszego klienta z Krakowa montowaliśmy klimatyzacje w domu jednorodzinnym. Mieliśmy wielki dylemat czy montować urządzanie split czy multisplit. Klient potrzebował 4 klimatyzatory z funkcją grzania. Coraz większa liczba domów jednorodzinnych i mieszkań jest wyposażona w profesjonalne systemy klimatyzacji. Na rynku istnieje wiele nowoczesnych urządzeń, które bez trudu można dostosować do typu i budowy danego lokalu. Przed wyborem i montażem instalacji niezbędna jest odpowiedź na pytanie, które wnętrza w budynku chcemy klimatyzować. Na szczęście współczesne technologie umożliwiają regulację temperatury zarówno w jednym, jak i w kilku pomieszczeniach jednocześnie.

Klimatyzacja domowa typu split – idealna do pojedynczych pomieszczeń

Urządzenia nowej generacji pozwalają na utrzymanie optymalnej temperatury w domu i mieszkaniu przez cały rok, tworząc korzystny dla organizmu mikroklimat. Klimatyzatory do domu i mieszkania typu split składają się z dwóch jednostek: wewnętrznej i zewnętrznej. Montowane są na stałe w jednym wybranym pomieszczeniu – zazwyczaj tym, w którym mieszkańcy budynku spędzają najwięcej czasu. Nie tylko schładzają powietrze w konkretnym pokoju, ale często pozwalają również na jego ogrzewanie, filtrowanie, osuszanie czy nawilżanie. Znacznie podnosi to komfort przebywania w klimatyzowanym wnętrzu, poprawia samopoczucie i pozytywnie wpływa na zdrowie. Wiele osób decyduje się na umieszczenie klimatyzatora domowego typu split w salonie lub sypialni (poprawa jakości snu). Modele tego typu mogą być zarówno ścienne, jak i przypodłogowe, konsolowe, kanałowe, kasetonowe czy ścienno-przysufitowe. Jeżeli jesteś zainteresowany klimatyzacją zapraszamy na montaż klimatyzacji Kraków. W ofercie również pompy ciepła i rekuperacja.

Klimatyzacja typu multisplit – rozbudowane rozwiązanie do kilku wnętrz

Magazyn piłkarskiCo jednak, jeśli klimatyzowanie jednego pomieszczenia okazuje się niewystarczające, a urządzenia przenośne nie do końca spełniają nasze oczekiwania? Naprzeciw tym potrzebom wychodzi klimatyzacja domowa typu multisplit. W tym wypadku mamy do czynienia z pojedynczą jednostką zewnętrzną oraz kilkoma podłączonymi do niej jednostkami wewnętrznymi. Umożliwia to równoczesną regulację temperatury w kilku pomieszczeniach. Najczęstszą opcją jest możliwość podłączenia pięciu jednostek wewnętrznych, jednak zdarzają się również modele obsługujące aż dziewięć jednostek. Choć klimatyzatory typu multisplit są zazwyczaj droższe niż modele split, to pozwalają na uzyskanie optymalnej temperatury i wilgotności w niemal całym domu: w sypialni, salonie, pokojach dziennych czy gabinecie służącym do pracy. Urządzenia tego rodzaju są często stosowane w biurach czy galeriach handlowych, ale z powodzeniem montuje się je również w domach prywatnych. Niewątpliwym plusem są dużo niższe koszta i bardziej ekonomiczne wykorzystanie miejsca niż w przypadku instalacji kilku osobnych urządzeń typu split.

Czym charakteryzuje się dobra dieta pudełkowa?