Moda po krakowsku: porady dla niskich kobiet

woman-3075704_960_720

Z zasady niżej wymienione wytyczne będą działać dla każdego, kto ma niski wzrost lub tych, którzy chcą wyglądać na dłuższych lub szczuplejszych. Wytyczne te sprawdzają się również w przypadku osób, których górna część ciała ma prawie taką samą długość jak dolna część ciała. W takim przypadku celem jest wydłużenie dolnej części ciała.

Kiedy masz mało wzrostu, zazwyczaj tworząc zestaw ubrań zapamiętaj sobie, by zakładając je – nie dzielić ciała na pół, stąd ubrania takie jak tuniki z https://denicler.eu/pol_m_Ubrania_Tuniki-485.html będą jednym z Twoich najważniejszych elementów w garderobie.

Większość niskich kobiet chce wyglądać na wyższą i szczuplejszą.

Jest to stosunkowo łatwe do osiągnięcia, jeśli przestrzegasz następujących wskazówek:

Trzymaj się monochromatycznych strojów lub strojów z kilkoma wariantami kolorystycznymi. Wyglądałbyś idealnie w prostych sukienkach z przesunięciem, z małymi kolorowymi akcentami tu i tam.

Zdecydowanie musisz jak najczęściej zakładać sukienkę!

Sukienki będą świetnie wyglądać na wielu niskich kobietach, ponieważ automatycznie tworzą pożądany wygląd 2/3 – 1/3. Jeśli zdecydujesz się na dopasowaną, smukłą sylwetkę, sprawi, że będziesz wyglądać na jeszcze wyższą.

Suknia o długości do kolan jest świetną opcją na drobną kobietkę, a dopasowana sylwetka pozwala uniknąć podkreślenia niechcianej masy. Efektem końcowym jest smukły wygląd, gdzie wzrost wydaje się wyższy. Dopełnij wygląd obcasami – a uzyskasz nieco większą wysokość.

Uzyskaj odpowiednie dopasowanie

Uzyskanie odpowiedniego dopasowania i rozmiaru jest jeszcze ważniejsze dla niższych kobiet. Źle dopasowane ubrania zwiększą masę, dlatego powinno się nosić obcasy.

Oczywistym sposobem na uzyskanie optycznie wyższego wzrostu jest noszenie szpilek. Jednak nie przesadzaj z nimi. Zbyt wysokie obcasy sprawią, że będziesz wyglądać nieproporcjonalnie.

Stosuj akcesoria – ale proporcjonalnie!

Nie rozglądaj się zbyt dużymi akcesoriami, ponieważ mogą cię przytłoczyć. Rozsądnie też dobieraj paski. Aby nie przeszkadzały w wysmukleniu sylwetki możesz zakładać pasek w tym samym kolorze, co spodnie lub spódnica.

Pionowe wzory to twój przyjaciel!

Pionowe wzory zawsze będą się wydłużać i będą szczególnie dobre dla twoich spodni lub spódnic. Kombinezon z pionowymi paskami to najlepszy element przedłużający! Najlepiej unikać poziomych pasów.

Poza tym, znajdź idealną długość spódnicy.

Chociaż krótka sukienka może być bardzo skuteczna dla niskich pań, kiedy są młode – lepiej sobie odpuścić taki fason, gdy ma się już ponad 40 lat. Zamiast tego zdecyduj się na style, które spadają tuż poniżej lub na kolana. Spódnica lub spodnie z wysokim stanem sprawią, że Twoje nogi staną się dłuższe. Unikaj butów z paskiem wokół kostki i zamiast tego wybierz buty, które wydłużają. Ale przede wszystkim właśnie twórz ładne pionowe linie – jeśli nie z pomocą kombinezonów czy sukienek, to wraz z kurtkami i kardiganami. To na pewno sprawdzi się doskonale!