Mobilna myjnia parowa – na jaki zysk się nastawić?

jan-kopriva-sh_7sFEFICI-unsplash

Prowadzenie myjni samochodowej to dla wielu osób dochodowy biznes. Jedni stawiają tylko na myjnie, inni natomiast decydują się na uzupełnienie innej działalności o myjnie samochodowe. Jedni i drudzy powinni przed startem działalności ocenić, czy myjnia samochodowa będzie się opłacała. Szczególnie, jeśli zdecydują się na nowatorskie rozwiązania, jak mobilna myjnia parowa.

Nowoczesna mobilna myjnia parowa to rozwiązanie, które staje się wśród kierowców coraz bardziej popularne. Można w niej umyć samochód bardzo skutecznie, a jednocześnie bez konieczności stosowania żadnych preparatów chemicznych czy środków myjących. W myjni parowej mycie odbywa się bowiem za pomocą pary, która skutecznie usuwa wszystkie zabrudzenia, pozostawiając idealnie gładką powierzchnię. Para myje nie tylko karoserię – można jej używać także do czyszczenia wnętrza pojazdu, tapicerki, a także innych elementów znajdujących się w samochodzie. Co więcej, para wodna ma również właściwości dezynfekujące i odkażające – auto będzie nie tylko czyste, ale również świeże i wolne od wszelkich drobnoustrojów. Myjnia parowa jest więc rozwiązaniem na tyle ciekawym i skutecznym, że warto właśnie ją wprowadzić do oferty zwykłych myjni samochodowych czy warsztatów.

Warto przekalkulować opłacalność

serwis samochodowyAby mobilna myjnia parowa przynosiła zyski, powinna być dobrze zaplanowana, tak jak każda inna działalność. Poziom zwrotu z inwestycji jest różny, wszystko bowiem zależy od wielu czynników, a na niektóre z nich nie mamy wpływu. Przede wszystkim, trzeba na początku mieć świadomość, że zanim zaczniemy zarabiać, trzeba będzie na początku sporo zainwestować. Mobilne myjnie parowe to koszt rzędu kilkudziesięciu, czasem nawet kilkuset tysięcy. Najpierw musimy więc środki wydać. Przed starciem działalności konieczne jest również zbadanie rynku, upewnienie się, czy w najbliższej okolicy będzie zapotrzebowanie na takie usługi. Ważne jest również, jak wygląda konkurencja – im więcej podobnych usług będzie w pobliżu, tym trudniej będzie się przebić z nową działalnością oferującą dokładnie to samo.

Zarobki jak najbardziej realne

Myjnie parowe zyskują stale na atrakcyjności, a ich producenci oferują urządzenia, które są coraz bardziej zaawansowane technologicznie, mają całe mnóstwo dodatkowych funkcji, potrafią czyścić, pielęgnować auto, same się oczyszczają, zmieniają stopień zmineralizowania wody używanej do pielęgnacji. Zarobki na myjni parowej mogą więc być całkiem spore. Wiele zależy też od lokalizacji – jeśli myjnia znajdowała się będzie w dobrym, przemyślanym miejscu, na pewno będzie zarabiała na siebie. Przydadzą się również usługi dodatkowe – wielu inwestorów decyduje się na myjnie parowe w ramach dodatkowej inwestycji przy podstawowej działalności. To dobre rozwiązanie, które pozwala zwiększyć zyski, a jednocześnie nie powoduje obaw, że inwestycja się nie powiedzie. Kierowcy bardzo często bowiem przy okazji jednych usług sięgają po drugie.