Zalety mieszkania na obrzeżach Krakowa

rynek-nieruchomosci-krakow

Ucieczka z dużego miasta to dla wielu osób jedyny sposób, aby znaleźć najlepsze warunki do odpoczynku i relaksu po pracy. Mieszkania na obrzeżach Krakowa cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Zwłaszcza wśród osób, które uwielbiają przyrodę, ciszę oraz zieleń, a przy tym nie chcą rezygnować z walorów życia blisko dużej aglomeracji. Poza tym wiele nieruchomości można kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Nowe mieszkania na obrzeżach zostały wyposażone w szereg udogodnień takich, jak przestronne balkony, komórki lokatorskie czy parkingi podziemne.

Gdzie warto zamieszkać?

Osoby poszukujące własnego M powinny zwrócić uwagę na krakowską dzielnicę Swoszowice, która graniczy z okolicznymi miejscowościami i Wieliczką. X dzielnica Krakowa wyróżnia się dużą ilością terenów zielonych oraz obiektów rekreacyjno-sportowych. Oprócz tego mieszkańcy Swoszowic mogą liczyć na rozbudowaną infrastrukturę, dzięki której mogą żyć wygodnie i komfortowo. W tej dzielnicy znajduje się wiele sklepów oraz lokali usługowych. To idealne miejsce do zamieszkania dla osób, które doceniają walory przyrody i ruch na świeżym powietrzu.

Swoszowice należą do jednej z najbardziej rozwijających się dzielnic stolicy Małopolski. Na tym obszarze usytuowane są lasy, pola oraz łąki. Dzielnica zachowała przedmiejski charakter i panuje tu sielska atmosfera, wzbudzająca największe zainteresowanie wśród młodych rodzin z dziećmi. Sypialniane Swoszowice doskonale wpisują się w potrzeby mieszkańców, którzy chcą skorzystać z wielu form aktywności. Poza tym nie przeszkadza im codzienny dojazd do pracy w centrum miasta lub pozostałych regionów Krakowa.

Mieszkania na sprzedaż w Swoszowicach

Nieruchomości w tej dzielnicy są dostępne w dość przystępnych cenach. Nowe mieszkania na sprzedaż w Swoszowicach charakteryzują się nowoczesnym designem oraz wysokim standardem wykończenia. Większość osiedli wyróżnia się kameralną zabudową, przestronnością lokali mieszkalnych i doskonałą jakością budownictwa.

Średnia cena za mieszkanie w X dzielnicy Krakowa wynosi 7 324 zł/mkw. To zdecydowanie mniej niż na Starym Mieście, gdzie za nieruchomość zapłacimy około 12 000 zł za metr kwadratowy. Dodatkowo nowi nabywcy mogą liczyć na tańsze miejsca parkingowe w budynkach zlokalizowanych na terenie Swoszowic.

Wśród najtańszych dzielnic Krakowa znajdują się także Mistrzejowice oraz Wzgórza Krzesławickie, gdzie 1 mkw. mieszkania kosztuje od 7 736 zł do 7 923 zł. W porównaniu z październikiem 2020 roku, w listopadzie ceny nieruchomości w Krakowie wzrosły o około 0,05%.

Podsumowanie

Zakup mieszkania w Swoszowicach jest bezpieczną formą lokaty kapitału. Wielu inwestorów decyduje się na ten krok z myślą o wynajmie długo- lub krótko-terminowym. Poza ogromną ilością terenów zielonych znajdziemy tu rozbudowaną infrastrukturę miejską, która przyciąga zwłaszcza ludzi młodych. Mieszkańcy Swoszowic nie muszą się także martwić o brak atrakcji. Na terenie dzielnicy działa stadnina koni, a w pobliżu zlokalizowane są centra kultury takie, jak Podgórze – Klub Soboniowice czy Wróblowice – Klub Domu Kultury Podgórze.

Opracowanie: GetHome.pl – portal mieszkań, domów oraz działek na sprzedaż i wynajem.