Mieszkania w Krakowie pod wynajem – gdzie jest najtaniej?

alley-401540_640

Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, które praktycznie przez cały rok jest oblegane przez turystów. To także dobre miejsce do życia czy prowadzenia biznesu. Nic więc dziwnego, że mieszkalne dzielnice miasta nieustannie się rozrastają, kwitnie budownictwo deweloperskie, a także rynek nieruchomości na wynajem.

Liczba mieszkań na wynajem w Krakowie jest imponująca, co pozwala bez problemu znaleźć mieszkanie w konkretnej lokalizacji, z odpowiednim metrażem i wielu dodatkowymi udogodnieniami. Praktycznie codziennie pojawiają się nowe ogłoszenia dotyczące mieszkań na wynajem w lokalnych portalach ogłoszeniowych. Świetną ofertę wynajmu mają również krakowskie biura nieruchomości. Warto do nich zajrzeć, jeśli w internecie nie znajdujemy mieszkania, które w stu procentach odpowiadałoby naszym oczekiwaniom.

Lokalizacja ma znaczenie

Z mieszkań na wynajem w Krakowie korzystają często osoby, które jeszcze nie dysponują możliwością zakupienia własnych czterech ścian. Dużo mieszkań na wynajem jest też zamieszkiwanych przez studentów – Kraków jest przecież prężnie działającym ośrodkiem akademickim, który przyciąga studentów z różnych stron kraju. W poszukiwaniu mieszkania na wynajem wiele osób kieruje się konkretną lokalizacją, wysokim standardem czy też dodatkowymi udogodnieniami. Niewiele jest natomiast osób wynajmujących, dla których cena nie gra żadnej roli i mogą sobie pozwolić na wynajęcie mieszkania za wysoką kwotę. Większość wynajmujących patrzy na ceny i zależy im na połączeniu w miarę dobrego standardu z niskimi kosztami wynajmu. Warto wtedy sprawdzić, w których dzielnicach Krakowa jest najdrożej, a gdzie wynajmiemy mieszkanie w dobrym standardzie, ale w dużo niższej cenie.

Taniej będzie na obrzeżach miasta

Najdroższe mieszkania w Krakowie znajdziemy oczywiście w samym centrum miasta. Za niewielkie mieszkanie niedaleko starówki czy w innej doskonałej lokalizacji trzeba zapłacić tyle, ile za całydomek pod Warszawą. Im dalej od centrum, tym ceny są zdecydowanie niższe. Warto więc szukać w dzielnicach oddalonych od Krakowa, a nawet w podmiejskich miejscowościach. Jeśli jednak zależy nam na dojazdach do centrum do pracy czy na uczelnię, trzeba szukać lokalizacji w miejscu, gdzie dojeżdża tramwaj czy autobus. Mieszkania z dala od centrum są idealnym rozwiązaniem tylko wtedy, jeśli są świetnie skomunikowane z najważniejszymi obiektami w mieście. W przeciwnym razie wynajmiemy bowiem mieszkanie tanio, ale będziemy mieć spore problemy z codziennymi dojazdami. Warto też mieć świadomość, że tanie mieszkanie z dala od centrum będzie nam generować koszty, jeśli pracujemy w samym centrum i musimy codziennie tam dojechać. Comiesięczne koszty paliwa i wynajem taniego mieszkania na obrzeżach Krakowa mogą być takie same jak wynajem droższego mieszkania w centrum.

Szukasz nowego domu pod Warszawą? Sprawdź na http://www.aspenpark.pl