Czy mieszkańcy Krakowa ubezpieczają dzieci w szkole?

boy-160168_640

Mieszkańcy Krakowa dosyć chętnie korzystają z różnych form ubezpieczenia siebie i swoich bliskich. Oczywiście, najbardziej popularne są ubezpieczenia samochodowe, zwłaszcza obowiązkowe OC. Chętnie ubezpieczamy też domy, mieszkania czy inne bardziej wartościowe mienie. Nie można jednak zapominać o ochronie własnej, która powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Jedną z form ubezpieczenia, z którą możemy spotkać się dosyć często, jest ubezpieczenie szkolne dla uczniów. Na początku roku szkolnego we wrześniu rodzice dostają od nauczycieli informację na temat tego, w jakiej firmie szkoła ubezpiecza uczniów, jaka jest kwota ubezpieczenia oraz do kiedy trzeba je zapłacić. Jest to klasyczne ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Szkoła zwykle ma podpisaną umowę z jedną konkretną firmą ubezpieczeniową, a rodzice nie mają wpływu na decyzję, w jakiej firmie mogą ubezpieczyć swoje dzieci. Ubezpieczenie szkolne nie jest jednak obowiązkowe, a więc można, ale nie trzeba opłacać stawki tej polisy. Ubezpieczenie płaci się raz, a działa ono przez cały rok.

Można dzieci ubezpieczyć samodzielnie

Ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe, choć w praktyce większość rodziców je opłaca. Stawki są bowiem dosyć niewielkie – zaledwie kilkadziesiąt złotych płatne jednorazowo. Można jednak ubezpieczyć dzieci samodzielnie. Wiele osób, które mają prywatne ubezpieczenia lub polisy grupowe w swoich zakładach pracy dopisuje dzieci do swoich polis i w ten sposób małoletni mają dobrą ochronę ubezpieczeniową. Warto jednak mieć świadomość, że jeśli ubezpieczymy dzieci także w szkole, to w przypadku nagłego wypadku czy innego zdarzenia będzie można uzyskać ubezpieczenie z obydwu źródeł. Ochrona ubezpieczeniowa w przypadku dwóch polis jest bowiem zawsze dużo lepsza niż tylko z jednego źródła.

Szukanie dobrych ubezpieczeń

Jeśli chcemy, aby cała nasza rodzina była w pełni chroniona, warto pomyśleć o kompleksowej polisie ubezpieczeniowej na życie, w której znajdują się również ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenia zdrowotne czy też możliwość gromadzenia kapitału na przyszłość dzieci. W ofercie firm ubezpieczeniowych możemy znaleźć obecnie całe mnóstwo różnych polis, wśród których każdy może znaleźć takie ubezpieczenie, które będzie w stu procentach odpowiadało zarówno potrzebom, jak i możliwościom finansowym. Aby zdobyć więcej wiedzy i lepiej wybrać właściwą polisę ubezpieczeniową, warto zajrzeć na http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/kalkulator-bez-podawania-danych-czy-warto-pomijac-niektore-pytania/. Znajdziemy tu sporo informacji, praktycznych porad, a także dobre kalkulatory ubezpieczeń, które przydadzą się w przypadku różnych polis, nie tylko na życie, ale chociażby ubezpieczeń samochodowych czy polis na nieruchomości.