Mieszkaj jak chcesz

616f7fcfb96043be6542f3e11fedf9c6

Polacy marzą przede wszystkim o dobrej pracy i własnym mieszkaniu. I choć nie zawsze zarobki pozwalają na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, to jednak samodzielne M staje się priorytetem. Z drugiej strony wielu z nas lubi sobie poprawiać warunki lokalowe i nawet w dojrzałym wieku decydujemy się na zmianę mieszkania lub nawet miejsca zamieszkania. Taki zakup to poważna inwestycja na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, a dla niektórych nawet na całe życie. Warto więc dokładnie przemyśleć ten wybór.

Jak wybrać dobrze?

Idealne mieszkanie będzie dopasowane do naszych potrzeb i stylu życia. Niezwykle ważna jest lokalizacja oraz infrastruktura, którą chcemy mieć blisko. Dla jednych będą to szkoły i przedszkola, dla innych przychodnia lekarska, a dla jeszcze innych bliskość centrum handlowego.

Poza tym w miastach i miasteczkach znajdziemy strefy, gdzie jest głośniej, bo życie towarzyskie i nocne kwitnie oraz te bardziej zaciszne. Inny kryterium wyboru będzie to, czy chcemy mieszkanie z rynku wtórnego czy pierwotnego. A dalej – ilość pokoi, metraż, udogodnienia takie jak winda czy też parking oraz na przykład rodzaj ogrzewania Taka selekcja na starcie pozwali nam przede wszystkim ustalić nasze potrzeby.

Moda na mieszkanie od dewelopera

Coraz chętniej wybieramy deweloperskie mieszkania na sprzedaż. Kraków na swoim terenie ma wiele takich nowoczesnych rozwiązań. W ofercie znajdziemy i małe kawalerki, i ogromne apartamenty, a możliwość samodzielnego aranżowania własnej przestrzeni jest dla wielu największą zaletą. Już na etapie budowy w znaczący sposób możemy wpływać na układ mieszkania oraz przeznaczenie kolejnych pomieszczeń. Bez problemów również będziemy mogli zastosować różnego rodzaju technologie takie jak na przykład rodzaj ogrzewania czy też dodatkowe rolety zewnętrzne.

Takie udogodnienia na etapie budowy znacznie ograniczą późniejsze wydatki. Poza tym, kupując mieszkanie na rynku pierwotnym, mamy pewność, że nowoczesne bloki i osiedla zostały wybudowane z najlepszych rozwiązań technologicznych, które muszą spełniać coraz bardziej wyśrubowane normy. A od nas będzie już zależeć, czy będziemy chcieli, by deweloper wykończył lokal pod klucz, czy też całą aranżacją będziemy chcieli zająć się sami.