Mezoterapia – jak Ci może pomóc w pielęgnacji ciała?

girl-2395402_960_720

Mezoterapia, która jest niechirurgiczną techniką leczenia, jest stosowana na całym świecie jako metoda leczenia miejscowego wyszczuplania i przeciwdziałania starzeniu się, zwłaszcza odmładzania skóry. Mezoterapia, którą stosuje się w leczeniu chorób skóry takich jak plamy, cellulit i pęknięcia oraz ostrych i przewlekłych bólów, jest techniką zbliżoną do aplikacji akupunktury za pomocą igły. Mezoterapia igłowa Kraków jest zdecydowanie tematem, którym powinna się zainteresować każda osoba marząca o pięknej skórze.

Na co możesz liczyć?

  • Odnowa skóry, usuwanie stanów skórnych takich jak przebarwienia, blizny, pęknięcia, cellulit,
  • Pielęgnacja włosów,
  • Odchudzanie,
  • Pielęgnacja przeciwstarzeniowa skóry,
  • Ostre i przewlekłe zespoły bólowe.

Może być również stosowany w leczeniu zapalenia mięśni, bólu menstruacyjnego, fibromialgii. Pod tym względem mezoterapia, która jest stosowana w szerokim zakresie, może być kształtowana zgodnie z dolegliwościami i życzeniami osoby.

Podczas zabiegów mezoterapii enzymy, aminokwasy, witaminy i minerały można podawać do środkowej warstwy skóry samodzielnie lub w postaci mieszaniny przygotowanej przez urządzenie do mezoterapii. Serum do mezoterapii wstrzykiwane w środkową warstwę skóry techniką mikroiniekcji można przygotować w wielu różnych rodzajach. W tym momencie niezwykle ważne jest ustalenie problemów danej osoby. Mezoterapia, polegająca na wstrzyknięciu specjalnego roztworu w środkową część obszaru skóry wymagającego leczenia, stymuluje struktury kolagenu i elastyny w dolnej części skóry.

Istnieje wiele różnych rodzajów mezoterapii, takich jak mezoterapia włosów i mezoterapia twarzy. Zasadniczo ma na celu regulację krążenia krwi poprzez dostarczanie witamin i minerałów, których potrzebuje skóra. W ten sposób redukowany jest negatywny wpływ czynników fizycznych i środowiskowych na skórę oraz odnawiane są tkanki podporowe, których struktura jest uszkodzona.

Dla prawie każdego zabiegu istnieje inna metoda mezoterapii. To, która z tych metod będzie preferowana, zależy od czynników, takich jak problemy osoby, powaga problemów i wiek. Innymi słowy, mezoterapia nie jest stosowana u wszystkich w ten sam sposób, jest całkowicie spersonalizowana. Istnieje wiele różnych rodzajów mezoterapii, takich jak mezoterapia brwi, mezoterapia punktowa, mezoterapia włosów. W tym momencie podstawową zasadą jest wstrzykiwanie specjalnie przygotowanych roztworów do mezoterapii bezpośrednio w problematyczny obszar metodą mikroiniekcji. Ma na celu leczenie aktualnej dolegliwości bez wywoływania efektu ogólnoustrojowego. Mezoterapia jest skuteczna w leczeniu problemów skórnych określanych jako dermatologia kosmetyczna. W szczególności od wielu lat z powodzeniem stosowane są zabiegi takie jak odmładzanie twarzy, leczenie cellulitu, zapobieganie wypadaniu włosów, redukcja miejscowej tkanki tłuszczowej.

Osoby, które poddają się mezoterapii, mogą zastosować ten zabieg nie tylko do leczenia, ale także jako środek zapobiegawczy. W ten sposób zapobiega się powtórzeniu istniejącego problemu.