Metamorfoza mieszkania – konfrontujemy propozycje projektantów z Krakowa

projects_banner_940x300_r05 (1)

Każdy centymetr przestrzeni jest cenny w miejskim mieszkaniu. Najlepsi projektanci z Krakowa podzielili się z nami swoimi pomysłami na renowację mieszkań, które wyglądają stylowo i przytulnie – a do tego mieszczą się w przeciętnym budżecie. Zatem jeśli szukasz swojego pomysłu na metamorfozę mieszkania – przejrzyj nasze inspiracje pochodzące od specjalistów. Na pewno znajdziesz coś odpowiedniego.

Projektowanie wnętrz Intellio designers : trzymaj się spójnej palety kolorów

Eksperci z krakowskiego Intellio designers sugerują by postawić na białe murowane ściany i drewniane belki, które podkreślały niegdyś główne przestrzenie komunalne, a dzisiaj mogą stanowić znakomite i nowoczesne wykończenie mieszkania – małego domu. Polecają też unikać zbyt dużej ilość witryn i zbędnych akcesoriów w przestrzeni, aby mieszkanie stało się bardziej przejrzyste. Radzą łazienkę umeblować wysokimi szafkami, w których można przechowywać drobiazgi i kosmetyki, równocześnie oszczędzając przestrzeń i które pomagają stworzyć wizualne ciekawy efekt, który wniesie tą metamorfozę w do tej pory monotonnym apartamencie.

Lang Studio. Lang I., architekt wnętrz

tynki zewnętrzneLang Studio. Lang I., architekt wnętrz podzielił się z nami wiedzą, iż czarna i biała paleta jest klasyczna, ale nigdy nudna. Każdy apartament dobrze wygląda, gdy zdobią go geometryczne i wzorzyste płytki – a już szczególnie we wnętrzu mieszkania inspirowanym kolonialną aranżacją. Innym wyjściem są w dużej mierze neutralne odcienie – można wnieść do mieszkania jako małą metamorfozę pod postacią zasłon oraz w beżowych akcesoriach salonu. To wszystko wniesie zabawę i charakter do każdego tematycznego domu. Plusem jest także to, że te elementy można łatwo wymienić, gdy ma się ochotę na kolejną metamorfozę i kolejny nowy wygląd.

Projektowanie Wnętrz Kraków – Art&Design Kinga Śliwa: Użyj oświetlenia na swoją korzyść

Krakowska projektantka Kinga Śliwa poleca wykorzystanie lusterek gdzie tylko się da – nawet w samej kabinie prysznicowej jeśli tylko to możliwe (zobacz również jak wygląda kabina prysznicowa z hydromasażem). Potwierdza, iż to zwiększa przestrzeń w domu. Szczególnie lustra umieszczone w małych pomieszczeniach – jak na przykład w łazience i przy ciemniejszych przejściach lub w pobliżu okien, pomogą w mieszkaniu osiągnąć upragnione odbicie światła i zrobić totalną metamorfozę. Dzięki temu mieszkanie wykorzystuje naturalne oświetlenie i można do tego dołożyć kolorowe meble, aby rozjaśnić dom.

Czy warto skorzystać z tych pomysłów krakowskich projektantów?

Estetyka jest ważnym elementem każdego projektu wnętrza, ale profesjonalny projektant wnętrza koncentruje się na znacznie większym zakresie niż wygląd. Faktycznie profesjonalni projektanci wnętrz otrzymują szkolenie w zakresie technologii budowlanych, ergonomii, kwestii związanych z ochroną środowiska oraz lokalnego kodeksu budowlanego i przeciwpożarowego, oprócz studiowania podstaw projektowania. Łączą wiedzę techniczną i kompleksowe zrozumienie wzornictwa w celu zwiększenia funkcji i jakości przestrzeni mieszkania.